Než si navlečete nové punčocháče, dejte je do mrazáku | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Než si navleču nové silonky, pokaždé je dám do mrazáku: Řeším tak jednoduše problém, kterému musí čelit naprosto každá žena

Než si navleču nové silonky, pokaždé je dám do mrazáku: Řeším tak jednoduše problém, kterému musí čelit naprosto každá žena

Jemné silonky jsou křehkou součástí dámských šatníků, která se často zničí už při prvním oblékání. Jejich životnost můžete prodloužit, když s nimi uděláte jednu zvláštní věc.

silonky v mrazaku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Většina mrazáků v domácnostech má podobný obsah. Velmi pravděpodobně je v něm uložené maso, pizza, hrášek, špenát, houby nebo zmrzlina. Možná to bude překvapivé zjištění, ale chybět by tam neměly ani punčocháče. Přesně tak, úplně obyčejné jemné nebo silnější silonky. Když se zmrazí, hrozí mnohem menší riziko, že se roztrhnou v tu nejnevhodnější dobu. Díky svéráznému a finančně nenáročnému triku se prodlouží jejich životnost.

Roztrhnou se, když spěcháte

Nepříjemnostem s tím že si natáhnete punčocháče a zjistíte, že je na jich puštěné oko, může být konec. Spousta žen to jistě ocení. Roztrhané punčocháče nejsou totiž ničím výjimečným. Podle Murphyho zákonů se to téměř vždycky stane ve chvíli, kdy člověk nejvíc spěchá. Zoufalé hledání nových silonek ve skříni nebo snaha oko zastavit s pomocí laku na nehty, tedy v případě, že není na viditelném místě, je ještě víc stresující.

Těmto infarktovým situacím se ale dá předejít s pomocí malé vychytávky. A není k tomu třeba nic speciálního. Potřebujete jen mrazák, igelitový sáček, vodu a samozřejmě i punčocháče. Díky nezvyklému, ale osvědčenému triku, se dá podstatně prodloužit životnost silonek. Jde o jednoduchou záležitost, která se týká zejména nově zakoupených nepříliš oblíbených jemných součástí dámských šatníků.

Zapomeňte na fén i mikrovlnku

Jde o neotřelý, ale zcela banální trik. Postup je opravdu snadný. Vybalíte nové silonky a namočíte je ve vodě. Pak je důkladně vyždímáte, vložíte je do igelitového sáčku, zavřete jej a dáte do mrazáku. Zbývá už jenom sledovat hodiny. Punčocháče by se měly mrazit zhruba tři hodiny. Když je pak vyndáte z mrazáku, budou tvrdé jako prkno. Rozhodně se je nepokoušejte násilím narovnávat, rozmrazovat v mikrovlnné troubě nebo s pomocí fénu.

zena nohy puncochy oblekani
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud si silonky potřebujete vzít na sebe hned, nemrazte je. Vychytávka totiž nekončí tím, že je prostě vyndáte z mrazáku. Abyste docílili maximálního a žádoucího efektu, nemůžete proces nijak urychlit. Silonky se musí rozmrazit postupně a přirozeně. Bude to trvat zhruba hodinu. Teprve pak jsou připravené k tomu, aby si je žena mohla navléci. Principem vychytávky, při které se životnost punčoch prodlouží až 2,5krát, souvisí s kolísáním teploty. To má pozitivní vliv na molekulární vazby mezi nylonovými vlákny.