Jaké maso vybrat pro vývar: Ideální volbou jsou kuřecí droby nebo i vepřová krkovice
Věnujte výběru surovin do vývaru zvláštní pozornost a přidejte do něj jen to nejlepší. Odrazí se to nejen na jeho vzhledu, ale i chuti. Zjistěte, které maso se do něj hodí nejvíc.
Obsah
Poctivý vývar patří mezi nejoblíbenější polévky mnoha lidí nejen pro svou jedinečnou chuť, ale velké množství prospěšných látek, kterými velmi pozitivně působí na lidské zdraví. Funguje nejen při nachlazení nebo nevolnosti, ale i jako životabudič po náročném večírku. Abyste si mohli vychutnat jeho poctivou chuť, měli byste do něj přidávat jen ty nejkvalitnější suroviny. Podle webu TheKitchn hraje výběr masa obzvlášť důležitou roli.
Jak připravit ten nejlepší vývar
Tajemství chuťově i nutričně bohaté polévky spočívá především ve výběru vhodných surovin a dodržování přesného postupu přípravy. Nelze jednotlivé kroky přeskakovat ani zkracovat nebo prodlužovat dobu vaření určitých surovin, protože to ovlivní nejen vzhled, ale i chuť celého pokrmu. Například zlatavou barvu vám zajistí cibulová slupka, jak jsme doporučovali již dříve v článku na Adbz.
Vše se točí okolo přísad
Maso, zelenina i používaná dochucovadla zcela ovlivní výsledek celé vaší práce. Dokonce i po dovaření ovlivňují, jak dlouho vám vývar vydrží uskladněný. Jak jsme upozorňovali, pokud chcete, aby vám vydržel čerstvý v lednici co nejdéle, měli byste maso i zeleninu z vody vyjmout a skladovat zvlášť. Pro dlouhodobé uchovávání se však doporučuje polévku naporcovat a zamrazit.
Jak vybrat maso do vývaru
Odborníci doporučují nezaměřovat se pouze na jeden druh masa, ale kombinovat například kuřecí s hovězím, jelikož se tím obohatí chuť. Podle webu Healthline byste měli vybírat především maso s kostí. Skvěle se tedy k tomuto účelu hodí kuřecí křidélka, hřbet nebo stehno, krůtí krk nebo hovězí maso z hrudi či vepřová krkovice s kostí. Někteří zase nedají dopustit na drůbeží droby, které vývaru dodávají jedinečnou chuť.
Jak dlouho vařit vývar
Délku vaření vývaru byste měli vždy přizpůsobit výběru masa. V hotové polévce by mělo být maso zcela uvařené, měkké a téměř rozpadající se. Zpravidla se tak může jednat o časové rozpětí mezi jednou hodinou až celou nocí, jak potvrzuje i naše čtenářka Helena S. z Ostrova: „Vývar vždy nechám táhnout přes celou noc při nižší teplotě. Nikdy se nezakalí a jeho chuť je opravdu výrazná a lahodná.“