Čajové sáčky po vylouhování nevyhazujte. Takto je znovu použijete
adbz.cz » Hobby » Čajové sáčky po použití není radno vyhazovat. V domácnosti skvěle poslouží jako pohlcovač pachů nebo hnojivo pro rostliny

Čajové sáčky po použití není radno vyhazovat. V domácnosti skvěle poslouží jako pohlcovač pachů nebo hnojivo pro rostliny

Použité čajové sáčky jsou skvělým pomocníkem v domácnosti. Namísto vyhození mohou posloužit jako užitečné hnojivo nebo pohlcovač nepříjemných pachů.

caj sacek
Zdroj fotografie: Lara604 from Seattle, WA/ Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0

Pokud po vypití čaje vyhazujete použité sáčky, co nejdříve s tím přestaňte. Jedná se totiž o velmi účinné pomocníky do domácnosti, kteří poslouží například jako hnojivo pro rostliny, pohlcovač nepříjemných pachů a také domácí přípravek pro hezčí vzhled pleti. Jejich použití je přitom podle serveru HowStuffWorks velmi jednoduché, nemá žádné vedlejší účinky a mimo jiné vám také dokáže ušetřit mnoho peněz.

Čajové sáčky skvěle poslouží ve vaší domácnosti 

Ačkoli to není moc známo, čajové sáčky jsou plné zdraví prospěšných sloučenin a dalších látek, které můžete použít ve svůj prospěch. Obzvláště účinně působí zejména po zalití horkou vodou a následném vychladnutí, kdy se začíná větší část složek uvolňovat a působit. Právě tehdy je vhodné použít je jako hnojivo, a to pro jakýkoli druh rostlin (domácích i venkovních). Hmota skvěle posílí jejich listy, vyživí kořeny a povzbudí kvetení, přičemž je ochrání před nebezpečnými škůdci a případnými nemocemi. 

Čajové sáčky můžete použít také v případě, že vás trápí otoky nebo váčky pod očima. Obsahují totiž bohaté množství draslíku a dusíku, které danou oblast dokáží zregenerovat a pokožku učinit opět pevnou a krásnou. Jediné, co musíte dle webu DomekiOgrodek udělat, je přiložit vychladlé sáčky na zavřená víčka na několik minut. Úleva přijde již po prvním použití, a jakmile proceduru dokončíte, obsah v sáčcích můžete aplikovat jako v předchozím případě pro rostliny. 

Dokáží si poradit i s nepříjemným zápachem a spáleninami od slunce

Aktivní látky obsažené v čajových sáčcích po uvaření doslova pohlcují nepříjemné pachy z okolí a zároveň příjemně voní. To znamená, že je můžete použít kdekoli ve své domácnosti, abyste ji udrželi krásně voňavou a svěží – ideálně poslouží v kuchyni či v koupelně, ale použít je můžete například i tam, kde máte botník nebo šatník. Dokonce jsou natolik účinné, že si poradí se zápachem z bot. Stačí je vložit přímo do obuvi a nechat působit několik hodin. 

Čajové sáčky na stole
Zdroj fotografie: Depositphotos
Použité čajové sáčky skvěle pohlcují zápach v domácnosti

Podobně jako u ošetření očí vám čajové sáčky pomohou se spáleninami. Stačí dva použité kusy vložit na chvíli do lednice a po vychladnutí je nanést přímo na spáleniny a nechat několik minut působit (tímto způsobem si mimo jiné můžete ulevit také od bolavých kousanců, které způsobil hmyz. Na webu adbz jsme také již dříve psali o tom, proč čínské hospodyňky vaří rýži s čajovými sáčky. Jedná se o další skvělý způsob jejich využití v domácnosti, který jistě ocení každý domácí kutil či kutilka.