Vyzrajte na skvrny od antiperspirantu jednou pro vždy | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Nedělejte si ostudu fleky v podpaží. Ty od a deodorantu lehce odstraníte tím, co máte doma

Nedělejte si ostudu fleky v podpaží. Ty od a deodorantu lehce odstraníte tím, co máte doma

Snažíte-li se zbavit potu pomocí antiperspirantu, možná vás trápí skvrny na oblečení, které zanechává. Naučte se je odstranit pomocí prostředků, které máte doma.

deodorant skvrna triko
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jistě se všichni shodnete, že k létu patří vysoké teploty, slunce, dlouhé večery i zasloužená dovolená. Ovšem to není to jediné, čím jsou letní měsíce charakteristické. Mnoho z vás se také více potí. Abyste zakryli nepříjemný tělesný odér, popřípadě množství potu eliminovali, používáte funkční deodoranty a antiperspiranty. Ty jsou skvělými pomocníky, pokud se nechcete ve společnosti cítit rozpačitě. Nicméně dokáží i pořádně potrápit, a to, když zanechají na vašem oblečení nevzhledné skvrny. Zjistěte, jak je odstraníte pomocí prostředků, které máte doma.

Odstranění skvrn řešte co nejdříve

Skvrny na oblečení, které způsobil pot, jej mohou nenávratně poškodit, což je jeden z důvodů, proč se snažíte pocení za každou cenu vyhnout. S tím vám pomáhají antiperspiranty a deodoranty, avšak každý „po svém“. Zatímco deodorant vás nechá se přirozeně potit a pouze zakryje s tím spojený zápach, antiperspirant stahuje potní žlázky, čímž omezuje tvorbu samotného potu. Protože nefunguje 100 %, obsahuje i parfémované složky, které překryjí zápach toho zbytkového.

Aby byl antiperspirant skutečně účinný, je potřeba jej nanést co nejdříve – podle některých zdrojů je ideální dobou večer. Přes noc se totiž potíte jen minimálně a aktivní složky antiperspirantu mají čas začít účinkovat. Ne vždy si nicméně na včasné nanesení přípravku vzpomenete a aplikujete jej až před samotnou aktivitou. V tu chvíli se vystavujete riziku tvorby bílých skvrn, které jsou z oblečení jen obtížně odstranitelné.

Abyste zvýšili své šance na obnovení perfektního vzhledu oblečení, začněte skvrny řešit co nejdříve. Včasná likvidace skvrn zvyšuje pravděpodobnost, že je ze svého oblíbeného oblečení zcela odstraníte – a to platí jak pro skvrny od antiperspirantů a deodorantů, tak pro skvrny od agresivního potu. Poté, co skvrny vyčistíte, oblečení vždy vyperte – ručním čištěním odstraníte skvrnu pouze z povrchových vláken oblečení, praní pomůže zlikvidovat její hluboko usazené zbytky.

Vzhled obnoví jedlá soda, ocet, citron a čpavek

Chcete-li odstranit skvrny od kosmetických přípravků ze svého oblečení, můžete sáhnout po chemických čističích nebo si poradit svépomocí. Skvělým pomocníkem je na příklad čpavek, který zakoupíte například v lékárně či obchodě s barvami. Smíchejte 1 čajovou lžičku čpavku s 1 litrem vody a k roztoku přidejte trochu nastrouhaného mýdla. Jakmile se mýdlo rozpustí, vyperte v roztoku znečištěné oblečení. Čpavek můžete rovněž nahradit jedlou sodou, kterou smíchejte s trochou vody tak, abyste získali pastu, kterou vetřete do skvrny a necháte 8 minut působit.

citron sul miska
Zdroj fotografie: Pixabay

Alternativou je roztok vody a octa, který je nejúčinnější, použije-li se na světlé oblečení. Do velké mísy nalijte 5 litrů vody a přidejte 2 polévkové lžíce octa. V získaném roztoku vyperte skvrnu z oblečení. Skvrny na světlých svršcích můžete pokapat šťávou z citronu, která by je měla během několika minut také vyčistit. Jestliže si chcete pomoci od starších, „zažraných“ skvrn, sáhněte po soli. Tato metoda je vhodná i pro tmavé oblečení. Na navlhčený kus oděvu se skvrnou nasypte sůl, kterou do ní několik minut vtírejte. Poté oblečení vložte do pračky a vyperte.

Dáváte přednost antiperspirantu nebo častěji saháte po deodorantu?

Zdroj: TheSpruce