Aspirin nemusíte užívat jen perorálně. Má mnohem širší využití, než se zdá –⁠ ať už pro krásu nebo při úklidu

Aspirin je známý pro své léčivé účinky, ale nemusí být používán jen jako lék. Využití najde také při různých domácích pracích.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když člověka začne bolet hlava, má horečky a celkově je velmi slabý, nezbývá mu nic jiného než si lehnout, uvařit si čaj a dát si aspirin. Tento lék totiž zmírňuje bolest, a dokonce může pomoci snížit zánět. Možná jste ale nevěděli o tom, že existuje velké množství dalších způsobů, jak aspirin použít. Toto jsou ty nejčastější.

Na zničené vlasy

Jsou vaše vlasy suché a poškozené? Pak si vytvořte výživnou masku smícháním jednoho aspirinu ve sklenici teplé vody. Tato maska zanechá vaše vlasy lesklé a zdravé. Když se aspirin rozpustí, rozetřete směs na pokožku hlavy a zbytek vlasů. Nechte ho působit 15 minut a poté vlasy dobře opláchněte. Když se šamponem smícháte 2 aspiriny, můžete se dokonce zbavit lupů.

Vodní kámen

Když už jste nějakou dobu ve vaně, může se stát, že se kolem ní začne vytvářet nepříjemný mýdlový nános. Chcete-li to vyčistit, stačí přidat pět aspirinů do běžného pracího prostředku. Směs nastříkejte na vanu a nechte ji půl hodiny působit. Opláchněte vanu trochou teplé vody a bude zářit jako nikdy předtím.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Skvrny od potu

Je opravdu velmi nepříjemné, když jsou na vašem oblečení buď zaschlé nebo čerstvé skvrny od potu. Těchto skvrn i zápachu je někdy obtížné se zbavit a právě s tím by vám měl pomoci aspirin. Můžete to udělat tak, že smícháte trochu aspirinu s teplou vodou a tuto směs poté nanesete na skvrnu od potu na oděvu. Směs nechte působit 24 hodin a poté oblečení vyperte v pračce tak, jako vždy.

K čemu používáte aspirin vy?

Zdroj: TipsAndTricks

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články