Díky ocelové vlně bujně kvetou hortenzie, růže i azalky. Hnojivo stačí aplikovat 1krát za měsíc

Vyzkoušejte také tento geniální trik, díky kterému vaše okrasné květiny vykvetou do krásy. Pomůže vám jednou měsíčně trocha ocelové vlny, o víc se starat nemusíte.

i Zdroj fotografie: Patrick Pelletier / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Každý zahradník ví, kolik práce to stojí, udržet rostliny v té nejlepší formě. Aby dobře prospívaly, kvetly nebo plodily, potřebují mít zajištěné ty nejlepší životní podmínky. Základem je vždy dostatek světla, tepla a příjem čisté vody. Vhodnými hnojivy pak stimulujete jejich růst a podpoříte imunitní systém a celkové zdraví. Pokud však toužíte po záplavě barevných květů, rozhodně byste měli vyzkoušet tento trik.

Čím hnojit rostliny

Každý druh má své specifické požadavky na ideální prostředí i skladbu půdy, která by však vždy měla být velmi úrodná a dobře propustná, aby mohlo docházet k výměně vzduchu u kořenů a odtoku přebytečné vody. Vhodnou hnojící směs lze zakoupit ve specializovaných obchodech nebo pomocí jednoduchých návodů vyrobit doma. Přírodní domácí hnojiva bývají mnohem levnější, ekologičtější i bezpečnější k vašemu zdraví.

Jak vyrobit hnojivo z ocelové vlny

Jediné, co k přípravě této hnojící směsi potřebujete, je nádoba nebo sklenice, trocha vody a kousek ocelové vlny. Nejprve do kyblíku nebo jiné nádoby vložte ocelovou vlnu a zalijte jedním litrem vody. Několik hodin nechte vše odstát, aby se z materiálu uvolnily veškeré prospěšné minerály. Jakmile voda získá světle hnědou barvu, máte hotovo a můžete začít s aplikací. Každý měsíc lze k výrobě použít stejný kus ocelové vlny.

hnojení hortenzií iZdroj fotografie: Depositphotos

Výhody hnojení ocelovou vlnou

Tímto jednoduchým ale efektivním způsobem rostlinám doplníte zásoby železa. To ocení rostliny v květináči i na zahradě. Obzvlášť se vám za tuto zálivku odmění buxus, hortenzie, túje, růže, vřesy, zimolez a azalky, které díky tomu rozkvetou jasnými a barevnými květy. Je rovněž možné kousek ocelové vlny umístit přímo do země nebo květináče, postačí vám však jen pár mm.

Další způsoby, jak podpořit kvetení

Vynikajícím pomocníkem a stimulátorem růstu vám bude také hořčičné semínko, které dokáže odstranit fosfáty z půdy, a navíc obsahuje dusík. Jeho přítomnost navíc odrazuje slimáky a šneky. Levným ale účinným potravinářským hnojivem jsou také ovesné vločky. Ty urychlují růst kořenového systému a zlepšují celkovou úrodnost a strukturu půdy.

Co dělat, aby hortenzie kvetly

Čím hnojíte okrasné rostliny, aby kvetly, vy?

Zdroj: PlantAddicts
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články