Otevření zavařovací sklenice bez námahy. K ruce vemte tento předmět
adbz.cz » Hobby » Otevření pevně uzavřené zavařovací sklenice bez velké námahy. Když to nejde rukou, vezměte si na pomoc lepicí pásku

Otevření pevně uzavřené zavařovací sklenice bez velké námahy. Když to nejde rukou, vezměte si na pomoc lepicí pásku

Zavařovací sklenice změnily způsob uchovávání potravin. Nabízíme užitečné rady, jak snadno odšroubovat zaseknuté víčko pomocí různých triků.

zavarovacka
Zdroj fotografie: Depositephotos

Sklenice, ten starodávný vynález, výrazně zjednodušila způsob uchovávání potravin a zabezpečila jejich delší trvanlivost. Pasterizace a uzavírání potravin do sklenic zabránily kontaktu s patogeny, které by mohly čerstvé produkty znehodnotit během krátké doby.

Pevně uzavřené víko sklenice

I ti nejsilnější jedinci se někdy potýkají s problémem, jak efektivně odšroubovat zaseknuté víčko na sklenici. Když se víčko příliš přilepí na závit, existuje několik triků, které umožní odšroubovat jej bez zbytečné námahy. A síla zde nehraje hlavní roli.

Hadr nebo utěrka

Pokud obyčejné odšroubování víčka nefunguje, zkuste jej obmotat hadříkem, utěrkou nebo zástěrou. Tento materiál zvýší tření a zlepší vaši přilnavost, což vám umožní použít větší sílu k odšroubování. Pokud to však nevyjde, existují další metody.

Zdroj fotografie: Depositephotos

Poklep na sklenici

Jedním z těchto triků je opakované poklepání na dno sklenice. Tento pohyb uvolňuje přítlak ve sklenici. Rázová vlna, která prochází obsahem od dna k víčku, mírně uvolní kovové závity víčka, což usnadní jeho odšroubování.

Horká voda

Další možností je přelití víčka horkou vodou, jak jsme již na našem webu adbz jednou uváděli. Rozdíl teplot snižuje tlak uvnitř dózy, který tlačí víčko pevně na sklenici. Dózu také můžete na chvíli ponořit do horké vody, ale opatrně, abyste se nepopálili.

Izolační páska

Když tradiční postupy selžou, můžete využít izolační pásku, která se obvykle nachází v každém domácím vybavení. Stačí odstřihnout kousek pásky a přilepit ho na víčko, vytvoříte tak speciální úchop. Pak už jen stačí pevně táhnout za pásku a druhou rukou tlačit na dózu. Tento trik využívá páku a zvyšuje sílu, která působí na víčko.