Odstranění etiket ze sklenic za pár vteřin. Funguje mi to 100%
adbz.cz » Hobby » Odstranit etikety ze sklenic i lahví lze snadno. K ruce stačí vzít tuk a za několik vteřin máte hotovo

Odstranit etikety ze sklenic i lahví lze snadno. K ruce stačí vzít tuk a za několik vteřin máte hotovo

Pokud doma recyklujete zavařovací sklenice, pak byste měli znát tento jednoduchý trik. S jeho pomocí se snadno zbavíte všech přilepených etiket během chvilky.

zavarovaci sklenice
Zdroj fotografie: Pohled 111/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Zavařovací sklenice jsou skvělým pomocníkem nejen při samotném zavařování, ale také uchovávání různých druhů potravin. Abyste nemuseli neustále dokupovat nové, vyplatí se využívat i ty, v nichž si koupíte určitý produkt. Stačí se jednoduše zbavit přilepené etikety a sklenici pak můžete využívat stále dokola. Podle webu PrimaNápady existuje hned několik způsobů, jak tento problém během chvilky vyřešit a odstranit nevzhledné kusy papíru, které se opakovaným mytím opotřebovávají. 

Čemu se raději vyhnout

Většina lidí se snaží etikety ze sklenic jednoduše omýt horkou vodou. Ta však způsobí, že se papír rozmočí, potrhá, ale vrstva lepidla, která etiketu držela, zůstane. Často nepomohou ani přípravky na nádobí, které si s lepivými účinky nedokáží poradit. Naštěstí podle informací MagazínuPlus máte k dispozici lepší možnosti, které vám práci výrazně usnadní.

Vyhnout byste se měli drátěnce i jiným tvrdým materiálům, které by mohly povrch sklenice poškodit, na což upozorňuje i naše čtenářka Aneta D. z Vrbna: „Tak dlouho jsem drhla použitou zavařovací sklenici drátěnkou, až jsem si ji poškrábala. Ne že by byly rýhy příliš velké, ale celé místo zmatnělo. Jelikož jsem z nich chtěla vyrobit dekoraci, musela jsem začít znovu.“

zavařovací sklenice
Zdroj fotografie: Freepik
Díky tomuto triku odstraníte etikety i s lepidlem. Potřebovat budete jen trochu tuku.

Použijte na sklenice tuk

Abyste etikety snadno a účinně odstranili, budete potřebovat jen trochu jakéhokoliv tuku. K tomu můžete využít rostlinný olej, máslo, nebo dokonce sádlo. Na vrstvu lepidla tuto směs naneste a nechte pár minut působit. Nakonec sklenici omyjte horkou vodou a k jejímu dočištění použijte houbičku s běžným přípravkem na mytí nádobí.

Proč recyklovat sklenice

Používáním starých sklenic nejenže ušetříte spoustu peněz, ale navíc tím předejdete řadě problémů a možných nepříjemností. Lze do nich totiž nasypat sypké směsi, na kterých si rádi pochutnávají moli, a tak je před těmito škůdci zaručeně ochránit, jak jsme doporučovali už dříve na adbz. Sami je rádi využíváme a nemáme skříně plné papírových pytlíků, ale vše přehledně uspořádané ve skleněných nádobách.