Jablečný ocet vyčistí celou domácnost od octomilek, much, a komárů za necelé dvě hodiny

Octomilky jsou takové ty malé mušky, které se vyskytují zejména v blízkosti ovoce. Není se čemu divit, kvašení ovoce a zeleniny je velmi přitahuje. I když jsou ale velice malé, mohou být také velice otravné – nemluvě o tom, že na ně není hezký pohled. Jen si představte, jak vaší návštěvě asi musí u vás chutnat, když všude kolem vidí poletující mušky.

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

Skutečně se jedná o octomilky?

Existuje velké množství hmyzu, který si můžete s octomilkami splést. Tipy, jak poznat octomilky:

  • Jestli se skutečně jedná o octomilky, musí jejich tělo být v barvě od béžové do světle červenooranžové a hnědé.
  • Octomilky si pochutnávají na přezrálém ovoci, obzvláště jim chutnají vysoce fruktózové látky. Takže největší koncentrace octomilek bude v okolí ovoce. Jiný hmyz než octomilky mohou například žít v půdě nebo na rostlinách.
iZdroj obrázku: Pixabay
Octomilky může přitahovat ovoce

Kde se octomilky berou?

Octomilky nenávidí čisté povrchy, proto udržujte svou kuchyňskou linku v čistotě. Působí to jako prevence i při samotném odstraňování mušek. Když vylijete ovocný džus nebo jinou sladkou látku, nečekejte a ihned to pořádně vyčistěte. Také odtoky umyvadel udržujte bez zbytků jídel. Tato místa jsou obecně velice oblíbenou oblastí rozmnožování octomilek. Samice kladou vajíčka do přezrálých, hnijících nebo rozpadajících se plodů. A každá samice naklade až 500 vajíček najednou. Po vylíhnutí larva hoduje na rozkládajícím se ovoci a už za dva dny dosáhne dospělého věku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Čistota je cesta, jak se jich zbavit

Jak se zbavit octomilek?

Zkuste několik triků. Naplňte misku jablečným octem, zakryjte igelitovou fólií a utěsněte gumičkou u okrajů. Do fólie propíchejte drobné otvory. Je to dokonalá past pro octomilky. Nebo svou past vylepšete a smíchejte jablečný ocet a mýdlo. Jablečný ocet mušky naláká, mýdlo sníží povrchové napětí kapaliny, takže se mušky ponoří a nemohou uniknout. Samotná láhev od piva se zbytkem tekutiny je sama o sobě dobrou pastí. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články