Šikovný trik na povlékání polštáře ušetří 11 minut práce. Takhle to dělám
adbz.cz » Hobby » Povlékání polštáře a peřiny nemusí být otrava. Čas a nervy může ušetřit netradiční metoda s odpadkovým košem

Povlékání polštáře a peřiny nemusí být otrava. Čas a nervy může ušetřit netradiční metoda s odpadkovým košem

Díky jednoduchým trikům můžete peřinu a polštář povléknout do čistého povlečení během několika málo minut. Nechte se inspirovat a objevte způsob, který vám nejvíc vyhovuje.

postel
Zdroj fotografie: Øyvind Holmstad/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Pokud je vaše postel čistě povlečená, dostává ukládání k spánku ihned jiný rozměr. Zvláště po namáhavém dni je to osvěžující a příjemný pocit, který si člověk opravdu vychutnává. A jelikož povlékání polštářů a peřin může být někdy namáhavé, vybrala jsem pro vás několik triků, jak si tuto činnost ulehčit.

Jak často je potřeba povlečení měnit

Frekvence výměny povlečení je otázka ryze individuální. Například lidem, kteří trpí alergiemi nebo ekzémem, se doporučuje ložní prádlo měnit i každé tři dny. Obecně je však vhodné měnit ložní prádlo alespoň každé dva týdny, což zmiňuje i BBC. Doma byste pak měli mít určitě alespoň tři sady povlečení. Důvod je naprosto jednoduchý. Jednu používáte, druhá se pere a třetí je ve skříni připravena k použití.

Povlékání postele však nepatří k oblíbeným činnostem takřka žádné ženy v domácnosti ani pokojské v hotelu. Zejména polštáře jsou často velice objemné a nacpat je do povlečení bývá někdy opravdu stresující. Lidé proto vymýšlejí různé metody, jak si tuto zdlouhavou a obtěžující činnost co nejvíce ulehčit a netrávit tím zbytečně hodně času.

povlékání postela
Zdroj fotografie: Pexels
Čistě povlečená postel je příjemným požitkem

O jeden zajímavý trik se s námi podělila paní Olga B. z Prahy: „Šílím, když se snažím nacpat objemný polštář do malého povlečení. Proto jsem vymyslela jednoduchou metodu, která už mi několikrát pomohla. Stačí vložit polštář do pytle na odpadky a pomocí vysavače z něj i z polštáře vysát veškerý vzduch. Polštář pak o dost zmenší svůj objem a povlečení na něj jde snadno navléct.“ Nemusíte se bát, že byste použitím vysavače polštář zničili. Na vzduchu opět získá svůj tvar, ale to už bude povlečený v čistém a voňavém povlaku.

Povlékání polštáře a peřiny nemusí být otrava

Jak co nejefektivněji povléknout polštář, se můžete inspirovat také ve videu níže, sdíleném na tiktokovém kanálu Stephanie Booth Home. Stejným způsobem, jako autorka videa povléká polštář, můžete povléknout také vaši peřinu. Web iReceptář radí k povléknutí peřiny použít kolíčky na prádlo, pomocí kterých si rohy povlečení a peřiny k sobě přichytíte a povlak pak pohodlně navléknete.

@stephanieboothhome

Hack for quickly and easily putting on a pillowcase or sham #tiptok #homehacks #pillowcase #tidytok #tipsandtricks

♬ Say So (Instrumental Version) [Originally Performed by Doja Cat] – Elliot Van Coup

I na webu Adbz jsme se v minulosti věnovali tomu, jak snadno a rychle povlečení na polštář a peřinu navléknout. Chce to jen trochu cviku a povlékání peřiny a polštáře pro vás bude brzy hračka. Pozornost věnujte také pečlivému výběru povlečení. Je jasné, že pokud se snažíte navléct na polštář povlak, který neodpovídá jeho rozměrům, tak se nesetkáte s úspěchem. A kdyby se vám to přece jen podařilo, rozhodně se vám na něm nebude pohodlně spát.