Převlékání peřiny už nebude otrava. Zvládnete to hravě do minuty
adbz.cz » Hobby » Jak povléknout peřinu do 1 minuty: Povlečení naruby je třeba přiložit na peřinu a srolovat je do válečku

Jak povléknout peřinu do 1 minuty: Povlečení naruby je třeba přiložit na peřinu a srolovat je do válečku

Do převlékání ložního prádla se málokterá hospodyňka pouští s velkým nadšením při vědomí toho, že zase bude spoustu minut svádět boj s povlakem na velkou přikrývku.

povlekani postele perina
Zdroj fotografie: iStock

Lehnout si do nově povlečených voňavých peřin je slast. Člověku se hned lépe usíná a více si během spánku zrelaxuje tělo i mysl. Udržovat ložní prádlo v čistotě je samozřejmost. Přesto výměnu a praní povlečení a prostěradel možná odkládáte o trochu déle, než byste měli. Důvod bývá většinou stejný. Zatímco samotné praní žádný velký problém není, o povlékání se to říct nedá. Zejména velká peřina bývá obtížně zvládnutelný oříšek.

Převlékání lůžkovin už nebude frustrující

Přestože povlékáte peřinu tak, jak to dělají pokojské v hotelích, které své umění přivedly praxí k dokonalosti, není to vůbec snadné. Metoda, při níž povlečení převrátíte naruby, chytnete v rozích spolu s dekou a přetáhnete, prostě vyžaduje jistou dávku zručnosti. Ve výsledku nejste spokojeni asi s rychlostí, ani s výsledkem. Jste frustrovaní, že se peřina uvnitř zpřehýbala a nejde narovnat.

povleceni postele
Zdroj fotografie: Depositphotos

Existuje ale trik, který zvládne i malé dítě. Díky němu se převlékání ložního prádla stane rutinní činností v domácnosti, při které už nebudete podrážděně nadávat, že se nedaří. Možná vám tato metoda bude připadat i zábavná. I na nenáviděnou velkou peřinu díky této vychytávce navléknete povlečení velmi jednoduše a rychle.

Převlékací vychytávka krok za krokem

Stačí dodržet správný postup a překvapí vás, že převlečení lůžkovin bude opravdu hračka. Nikdy víc už nebudete volat pomocníka, aby vám s peřinou pomohl. Navíc vám to zabere opravdu jen chvilku. Rychlý způsob navlečení povlaku na velkou přikrývku v pohodě zvládnete, když se budete držet těchto kroků:

 1. Obraťte povlak naruby.
 2. Rozložte povlečení na postel.
 3. Položte na povlak peřinu.
 4. Dbejte na to, aby obě vrstvy přesně lícovaly.
 5. Srolujte povlečení i peřinu do jedné ruličky.
 6. Začněte rolovat na straně, kde není zapínání.
 7. Pečlivě obě vrstvy srolujte až na konec.
 8. Dávejte pozor, aby okraje válečku byly po stranách dokonale rovné.
 9. Až budete na konci, zastrčte rohy přikrývky a zapněte knoflíčky, patentky či suchý zip povlečení.
 10. Váleček přikrývky v povlaku pomalu rozviňte zpět.
 11. Peřina je povlečená.
 12. Protřepejte přikrývku a máte hotovo.