Několik naprosto úžasných využití vazelíny | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Vazelína –⁠ investice 60 Kč, která se vyplatí. Je skvělá v péči o tělo, ale má i několik neobvyklých využití

Vazelína –⁠ investice 60 Kč, která se vyplatí. Je skvělá v péči o tělo, ale má i několik neobvyklých využití

Vazelína je něco jako zázrak pro suchou pokožku. Samozřejmě ji ale můžete využít i jinak, než v péči o vaši pleť.

vazelina kelimek
Zdroj fotografie: iStock

Vazelína pochází už z roku 1865, kdy si chemik Robert Chesebrough patentoval složení vazelíny pro hojení suché pokožky. Její hustá konzistence dělá s pokožkou zázraky a to především, když se venku ochladí. Ale od té doby, co vazelína vznikla, už bylo jejich několik dalších využití, o kterých jste možná ještě nevěděli.

Skvělá na suchou kůži

Vazelína je opravdu velmi účinná při změkčování silně popraskaných, suchých a zanícených oblastí. Také vlastně funguje tak, že zabraňuje tomu, aby se v kůži ztrácela voda, což umožňuje přírodním olejům vyživovat a opravovat. Namažte si například popraskané paty vazelínou, nasaďte si teplé ponožky a jděte spát. Ráno uvidíte, jak si s patami vazelína poradila. Už nebudete používat nic jiného.

Díky vazelíně bude lépe držet parfém

Když svoji pokožku natřete vazelínou, budou na ní lépe držet vůně. Bude stačit, když si natřete určité body na vašem těle. Jsou to takzvané pulzní body, které pomáhají šířit vůni po těle. Patří mezi ně například zápěstí, vnitřní strana loktů, zadní strana kolen nebo třeba krk. Vyzkoušejte to.

strikani parfemu zapesti
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jemný odstraňovač makeupu

Samozřejmě, že v drogeriích je velké množství odličovačů. Ty ale mohou být buď drahé a nebo si na ně vaše pokožka nemusí zvyknout. Vazelína je levná varianta, která snadno a především šetrně odstraňuje dokonce i lepidlo na řasy. Takže si poradí například i s voděodolným makeupem.

Skvělá pro výrobu peelingů

Máte suché a popraskané rty? Podle odborníků může být právě na tento problém vazelína správným řešením. Přidejte do ní trochu cukru a skvělý peeling na vaše rty je na světě. Také ji můžete smíchat s mořskou solí použít tuto směs ve sprše, jako peeling pro celé tělo. Je to hotové během chvilky a účinky to má naprosto geniální.

Kondicionér na řasy

Dokonce i na řasy lze bezpečně nanést vazelínu. I mnoho salónů a lázní ji používá kolem oblasti očí, nosu a úst. Ty je totiž třeba pořádně chránit před ošetřením. Pokud chcete vypadat co nejvíce přirozeně, použijte místo řasenky právě vazelínu. Působí jako skvělý kondicionér. Někteří dokonce věří, že vám po ní řasy začnou více růst.

dlouhe rasy oko
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zkroťte své vlasy

Pomocí vazelíny můžete zkrotit krepatění vlasů a opravit suché a roztřepené konečky. Dokonce díky ní můžete zafixovat své obočí. Vzhledem k tomu, že její použití je bezpečné na obličej, nemusíte se bát žádného podráždění. Buďte ale opatrní, protože vazelína hodně ucpává póry.

Vytvořte si oční stíny

Proměňte jakýkoli ze svých oblíbených sypkých produktů na krémové oční stíny nebo tvářenku. Bude stačit, když k nim přidáte vazelínu. Použití vazelíny v okolí očí je bezpečné, takže se nemusíte bát, že si způsobíte infekci. Také si tímto způsobem můžete vytvořit nějakou krémovou rtěnku.

Dokonalý rozjasňovač

Jak asi víte, v poslední době se velmi rozrostl trend rozjasňovačů. Je to totiž produkt, který dokáže vaši pokožku rozzářit a omladit. Když nanesete malé množství vazelíny na místa, které chcete rozjasnit, uvidíte, jak přirozeně to bude vypadat. Ale opatrně, vazelína ucpává póry.

cervena skvrna od rtenky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Na nehty je také úžasná

Před tím, než si nalakujete nehty, naneste na kůžičku vazelínu. Tím pádem se vám lak nedostane na prsty a vy ho nebudete muset pracně drhnout. Získáte tak naprosto perfektní manikúru. Také tak pečlivě hydratujete své ruce, vlastně budete dělat dvě věci naráz. Vazelína také urychluje proces hojení.

Odstraňuje skvrny

Navlhčenou houbičkou lze vazelínu použít k odstranění skvrn od make-upu z oblečení, stejně jako z polštářů, přikrývek a prostěradel. Olej, který vazelína obsahuje, dokáže vytáhnout znečištění od jakéhokoliv makeupu. Po ošetření skvrny dejte oblečení do pračky, abyste ji zcela odstranili.

Péče o uši a šperky

Může se stát, že náušnice nenosíte příliš často. V tom případě vám může být nepříjemné, když se pro jednou rozhodnete si nějaké nasadit. Pro ulehčení si jak náušnici, tak ušní dírku potřete vazelínou a uvidíte, že už vás to nebude ani trochu bolet. Vazelína vám také pomůže sundat prsten, který se vám zasekl.

Zabraňte rezavění žiletek

Udržujte své holicí strojky jako nové tím, že mezi jednotlivými použitími opatrně natřete na břity velmi tenkou vrstvu vazelíny. Nejprve se ujistěte, že jsou úplně suché, abyste zabránili korozi. Možná tomu nebudete věřit, ale uvidíte, že žiletky už nikdy nebudou rezavé.

ziletky v kelimku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Kožené boty

Všimli jste si, že se vám odřely vaše oblíbené boty? V tom případě bude stačit, když natřete trochu vazelíny na boty, tašky, bundy nebo jakékoliv jiné kožené oblečení. Uvidíte, že se nejen opět začnou lesknout, ale budou vypadat jako nové. A to se hodí.

Jakým způsobem používáte vazelínu vy?

Zdroj: TheSpruce