Přírodní přípravek, díky kterému budete mít na celé léto pokoj od plevelu
adbz.cz » Hobby » Domácí přírodní postřik, díky kterému se plevel v zahradě doslova vypaří. Celé léto bude klid a čisto

Domácí přírodní postřik, díky kterému se plevel v zahradě doslova vypaří. Celé léto bude klid a čisto

Jednoduchý přírodní prostředek na hubení plevelů, který si připravíte snadno i v pohodlí domova.

vytrhavani plevele
Zdroj fotografie: Depositphotos

Léto je za rohem a s ním také období ovoce a zeleniny, se kterou je spojována i práce na zahradě. Abychom totiž dosáhli požadované úrody, je nutné o naše plodiny pravidelně pečovat a dopřát jim potřebnou starostlivost. K té patří mimo jiné pravidelná zálivka, hnojení a také neméně příjemné odstraňování plevele. To může být totiž nejen velmi zdlouhavou prací, ale po pár dnes se plevel objeví znovu. Díky tomuto jednoduchému triku se ho však zbavíte podstatně snáz.

Léto v zahradě

Léto se začíná rychle blížit a s ním také pálící sluníčko a chutné dozrávající plody, na které jsme se celý rok těšili. Aby však naše úroda byla taková, jakou si ji představujeme, musíme o naši zahradu řádně pečovat. Nejdůležitější je proto pravidelné zalévání, především během slunečných a parných dnů. Plodiny však také potřebují pořádnou zásobu živin, které jim můžeme poskytnout formou hnojení. Existuje však řada dalších faktorů, které úspešnost úrody ovlivňují.

zelenina v zahrade
Zdroj fotografie: Depositphotos

Patří mezi ně například různé nemoci a choroby rostlin, které musíme vždy vysledovat a v případě podezření včas zakročit. Co však plodinám také škodí, je plevel. Ten je totiž obírá jak o místo, tak o vodu a živiny a v půdě, a dokonce může plodiny stínit před slunečními paprsky. Je tedy velmi důležité se jej pravidelně zbavovat a jednotlivé druhy vytrhávat.

plevel

Účinné odstranění plevelu

Odstraňování plevelu je však nepříjemná práce, která dokáže zabrat mnoho času, a co je nejhorší, plevel se rychle objeví znovu. Každý týden se tak tato práce opakuje dokola a pro mnohé to může být značně únavné. Nabízejí se však řešení v podobě chemických postřiků, které plevel odstraní a vy máte klid.

postrik proti plevelu
Zdroj fotografie: Depositphotos

Takové přípravky jsou však plné škodlivých, a dokonce až agresivních chemikálií, které se aplikací dostávají do půdy, ze které poté putují přímo do nasázených plodin. Příliš si tedy nepomůžete. Řešením by tak mohl být přírodní postřik, který si snadno připravíte i sami doma. Ten je navíc také naprosto šetrný k plodinám a díky němu i ušetříte nějakou tu korunu.

Octový postřik

Již dávno je známo, že ocet funguje jako dokonale čistící a dezinfekční prostředek v domácnosti. Věděli jste ale, že jeho přírodní síly lze využít i ve vaší zahradě? Tam totiž zafunguje jako dokonalá likvidace plevele, která vám ušetří spoustu času a námahy. Stačí pouze nalít ocet do rozprašovače, pomocí kterého jej budete nanášet přímo na potřebná místa v zahradě. Dávejte však pozor na plodiny, které se kontaktu s octem musí vyhnout.

jablecny ocet
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud však toužíte po něčem silnějším, co si poradí i s opravdu tuhými kořínky plevele, vyzkoušejte k octu přidat 100 ml obyčejného mýdla a 100 gramů mořské soli. Vše pořádně smíchejte a vznikne vám opravdu plevel ničící směs, která funguje rovněž jako odpuzovač hmyzů a nejrůznějších druhů zahradních škůdců. Je to tedy také ideální 2v1.

Zdroj: Better Homes & Gardens