Čtyři málo známe okrasné květiny, které promění zahradu v pohádkové místo na Zemi. Bude chloubu celého sousedství - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Čtyři málo známe okrasné květiny, které promění zahradu v pohádkové místo na Zemi. Bude chloubu celého sousedství

Čtyři málo známe okrasné květiny, které promění zahradu v pohádkové místo na Zemi. Bude chloubu celého sousedství

Inspirace na okrasné rostliny s nádhernými květy, které vykouzlí z vaší zahrady útulné místo plné krásných věcí.

tulipany zmrzlinove
Zdroj fotografie: Depositphotos

Hledáte inspiraci na rostliny na zahradu, které se stanou překrásnou ozdobou? V takovém případě se vám jistě zalíbí některý z následujících 5 tipů, které obsahují zajímavé a často i netradiční rostliny. Jedno však mají společné. Jejich květy jsou natolik krásné a s příjemnou vůní, že s jejich pomocí přeměníte obyčejnou zahradu v nádhernou cukrárnu.

Tulipány a hortenzie

Mezi krásné rostliny, které potěší svými květy se vzhledem připomínajícím například sladké bonbóny, rozhodně patří tulipány. Kromě klasické varianty, kdy bez problémů seženete snad každou barvu, jakou si vymyslíte. Navíc se dají pořídit i zajímavé a na první pohled velmi originální plnokvěté tulipány, které vypadají jako poháry plné zmrzliny.

hortenzie 1
Zdroj fotografie: Canva

Pro doplnění sladkých barev a získání rostliny, která bude kvést bez problémů klidně celé léto, je správnou volbou například hortenzie. Její bohaté květenství může mít krásnou růžovou barvu. Pořídit si však můžete také kultivary s čistě bílými květy, nebo naopak originální modře kvetoucí pro přidání potřebného kontrastu na zahradu.

Okrasný česnek a plnokvětá chryzantéma

Bohatě kvetoucí fialové koule nejsou nic jiného než okrasný česnek. Jeho pěstování je nenáročné a odmění se právě takto působivými květy. Když vyberete vhodné stanoviště, bude zde růst i bez větších zásahů a pokaždé se znovu vysemení. Stačí si tak vybrat ten správný kultivar a těšit se na krásné květy.

allium
Zdroj fotografie: Canva

Další barevné rostliny s bohatými květy, které jsou hotovým klenotem zahrady a potěší dlouhým kvetením, jsou chryzantémy. Kromě klasických kultivarů existují i speciální plnokvěté, které budou právem budit obdiv. Kvetou spíše v pozdním létě, takže nebudou konkurovat časně jarním květinám. I jejich pěstování není nijak náročné.

Zdroj: Kuffer