Tohle vám výrobce neřekl: Víte, k čemu ve skutečnosti slouží rošt v troubě? Má geniální využití

Možná jste nevěděli o tom, že rošt, který je v každé troubě, nemusíte používat jen při pečení masa. Má totiž ještě jedno skvělé využití.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Je dost možné, že jste ještě nikdy nepoužili rošt, který se nachází ve vaší troubě, protože jste zkrátka nenašli způsob, jak ho použít. Ale jakmile zjistíte, že ho nemusíte používat jen při pečení masa, určitě ho využijete mnohem častěji. Funguje totiž i jako takový velký toustovač. Nevěříte? Tak to rozhodně vyzkoušejte.

Naprosto skvělý způsob

Možná si po přečtení tohoto článku řeknete, že jste si nikdy nemuseli kupovat toustovač, kdybyste toto věděli. Na rošt, který se nachází prakticky v každé troubě, je totiž skvělé dávat chléb. Ten pak bude rovnoměrně propečený a jakmile bude hotový, nají se hned několik lidí. Ne jako v případě toustovače, kde se několik minut čeká pouze na jednu porci.

iZdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Takže pokud jste už někdy přemýšleli, jestli se dá nějak urychlit příprava toastů, nyní už víte, jak na to. Samozřejmě, že tento rošt můžete stále používat k přípravě masa, ale rozhodně si pod něj dejte nějaký plech, aby na něj mohl kapat tuk. Zcela určitě si nechcete zamazat celou troubu, jejíž čištění může být občas velmi náročné.

Polička pod troubou

A když už je řeč o troubě, určitě jste si už všimli toho, že se pod ní nachází jedna malá polička, ve které máte dost možná uložené plechy nebo věci, které moc často nepoužíváte. Ale víte o tom, že k tomuto účelu vytvořena nebyla? Tato polička totiž slouží k ohřevu nádobí, protože jakmile začnete péct, jde do ní příjemné teplo. O tomto jste možná ani netušili, že?

Jak používáte rošt na grilování vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články