Chleba vydrží měkký a nezplesniví až 3 týdny: Stačí k němu přidat celer

Skladování potravin je náročné. Ceny jsou vysoké a je velká škoda surovinami plýtvat. Aby vám chleba vydržel delší dobu, zkuste využít celer.

i Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Čerstvost chleba lze prodloužit snadným způsobem, ale jen málokdo o něm ví. Nenechte nic náhodě a začněte šetřit. Tento trik opravdu funguje a nebudete k němu potřebovat žádná kouzla. Přestanete plýtvat potravinou, která je v jídelníčku nepostradatelná. Díky tomu nebudete kupovat chleba každý den a ušetříte nemalé peníze. Věřte, že vše je jednodušší, než se zdá. Následující metodu praktikovaly už naše babičky.

Chléb obvykle rychle ztvrdne

Chléb je nedílnou složkou jídelníčku mladších i starších generací. Čerstvému chlebu nikdo neodolá. Nejlepší je namazaný máslem, s vařeným vejcem nebo ředkvičkou. Je velká škoda nevychutnat si tuto pochoutku každý den. Bohužel chléb je náchylný k plesnivění a tvrdnutí. Nehledě na to, že není v lidských silách kupovat ho denně. Buď nemáte po ruce obchod, či nedisponujete dostatkem času.

Celerové bulvy rozkrojené iZdroj fotografie: Pixabay

Pečivo je podstatnou složkou jídelníčku, ale má jednu velkou nevýhodu. Již další den ztvrdne a nikdo ho nechce konzumovat. Pokud ho nechcete upotřebit na strouhanku nebo na opečené kousky do polévky, musíte ho vyhodit. Naštěstí existuje fígl, díky němuž prodloužíte čerstvost pečiva až o 3 týdny. Pěstujete-li doma celer, jste vítězové. Postačí, když dáte do sáčku s chlebem kousek celeru. Uvolní se vlhkost, pečivo nebude suché a neobjeví se plíseň.

Chleba vydrží čerstvý několik měsíců. Musí se ale včas zmrazit

Podobnou službu udělají jablka a brambory

Ne ve všech domácnostech je celer v oblibě, ale to nevadí. Určitě se u vás doma najdou jablka nebo brambory. Mají totiž totožné účinky jako celer. Do sáčku s chlebem umístěte kousek jablka či brambory. Nebojte se, že by došlo k znehodnocení chleba. Ba naopak budete výsledkem překvapeni. Mějte na paměti, že plýtvání potravinami je neekonomické. Jestliže vám zbude větší množství chleba, tak ho jednoduše zamrazte. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit.

Jaký fígl máte na skladování pečiva vy?

Zdroj: Insider
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články