Dejte do mrazáku noviny a ušetříte 8 000 Kč ročně
adbz.cz » Hobby » Účty za elektřinu klesnou. Stačí dát noviny do mrazáku

Účty za elektřinu klesnou. Stačí dát noviny do mrazáku

Provoz mrazáku je náročný na spotřebu elektřiny. Pokud však do přihrádek vložíte noviny, budete překvapeni úsporou energie.

noviny mrazak usetrit
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Nárůst cen elektřiny nám dává impuls hledat způsoby, jak ušetřit. Možná vás překvapí, že můžete snížit spotřebu elektřiny svého mrazáku jednoduchým trikem s novinami. Tato inovativní metoda vám umožní snížit náklady na energii, a přitom si uchovat své potraviny v dokonalém stavu. Díky tomuto účinnému triku ušetříte klidně až 8 000 Kč za rok.

Noviny vyplní prázdná místa

Chladnička s mrazákem je jedním z nejnáročnějších spotřebičů v domácnosti, pokud jde o spotřebu elektrické energie. Nevyužité prázdné místo v zásuvkách mrazáku je plýtváním elektřinou. Jednou z nejlepších metod je naplnit volné místo novinami. Nemáte-li mrazák zcela zaplněný, přesuňte potraviny na vnější strany zásuvek a střed vyplňte novinami. Ty byste jinak stejně vyhodili, takže pro ně alespoň najdete využití.

prazdny mrazak setreni energie
Zdroj fotografie: Pexels

Noviny stabilizují teplotu v mrazáku

Princip spočívá v tom, že noviny působí jako izolace, která zabraňuje rychlému pronikání tepla do mrazáku. Když je střed zásuvky naplněn novinami, minimalizuje se množství volného vzduchu, který musí mrazák ochladit. Jinými slovy při každém otevření dveří vniká dovnitř méně teplého vzduchu, což vede ke snížení spotřeby energie. Navíc když máte mrazák plný, je jeho provoz efektivnější a udržuje teplotu stabilní.

Další způsoby úspory energie v mrazáku zahrnují použití sáčků s vodou, které zmrazíte. Ledové sáčky plní zásuvky, které nevyužíváte pro potraviny. Pomáhají udržovat vnitřní teplotu mrazáku stabilní, čímž se snižuje četnost zapínání chladicího systému. Další alternativou je použití polystyrenových nebo izolačních výplní, které mohou snížit množství tepla pronikajícího do mrazáku při jeho otevření.

Už víte, jak efektivně snížit spotřebu elektrické energie vašeho mrazáku. Vyplněním volného prostoru novinami nebo dalšími izolačními materiály můžete snadno snížit ztráty tepla a spotřebu energie. Tento trik je cenově dostupný, jednoduchý a šetrný k životnímu prostředí. Nechte noviny plnit užitečnou roli v boji proti plýtvání energií a začněte šetřit hned teď.