Stačí nanést, nechat 30 minut působit a spláchnout: Jak na dokonale čistou toaletu bez chemie a drhnutí

Čištění záchodu není práce, kterou byste měli podceňovat. S těmito tipy a triky se naučíte, jak čistit záchod rychle, jednoduše a efektivně.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Záchodové prkénko a toaleta jsou místem, kde se množí bakterie a usazuje špína. Čištění toalety patří mezi méně oblíbené úkoly, ale je nutné ho pravidelně provádět, abychom se vyhnuli zdravotním problémům. Co kdybychom vám řekli, že vše, co potřebujete, je list toaletního papíru? Ano, čtete správně. Pomocí listu toaletního papíru si můžete usnadnit úklid toalety. Ve článku se dozvíte, jak na to.

Čištění je důležité

Toaletní bakterie se na záchodovém prkénku a v toaletě množí velmi rychle. Často se nevěnuje pozornost dostatečnému čištění, což může mít za následek šíření bakterií a zdravotní problémy. Proto je důležité pravidelně a důkladně čistit toaletu. Zejména pokud vás často navštěvuje rodina a blízcí, je vhodné záchod čistit. Pokud je toaleta pravidelně udržována v čistotě, snížíme tak riziko infekcí.

Jakým způsobem můžeme usnadnit úklid toalety? Začneme tzv. předmytím. Odstraníme tak vrchní vrstvu prachu z toalety. Pomocí triku na čistou toaletu s listem toaletního papíru přejedeme po celé ploše toalety, jako bychom kreslili písmeno S. Tento trik nám ukáže, že i když se nám na první pohled zdá, že toaleta není špinavá, je na ní neviditelný prach. Poté použijeme čisticí prostředek na toalety pro domácnost.

Jak na důkladnější čištění?

A co když chceme odstranit ten nejtvrdší sediment? K tomu potřebujeme jedlou sodu a kyselinu citronovou. Smícháme 1/3 šálku jedlé sody s 1/4 šálku kyseliny citronové, nalijeme směs do toalety a smícháme s vodou v toaletě. Poté necháme působit 30 až 40 minut, opláchneme teplou vodou a vyčistíme záchodovou mísu. Také se hodí použít kartáček na toaletu, kterým roztok z jedlé sody a kyseliny citronové pečlivě rozmícháme v celé míse.

iZdroj fotografie: Unsplash

Další možností, jak udržet toaletu čistou, je pravidelné používání dezinfekčních tablet. Tyto tablety se jednoduše vloží do nádrže na vodu a postarají se o čistotu a dezinfekci toalety. Je však důležité si uvědomit, že příliš časté používání těchto tablet může způsobit poškození toalety, zejména u starších modelů.

Závěrem lze konstatovat, že čistota toalety je důležitá pro udržení zdraví a hygieny. Existuje mnoho způsobů, jak udržet toaletu čistou a hygienickou, včetně používání jednoduchých domácích prostředků, jako je jedlá soda a kyselina citronová. Pokud však máte pocit, že vaše toaleta je příliš zanedbaná nebo potřebuje profesionální čištění, měli byste zvážit kontaktování odborníka na čištění toalet.

@geo.cleans Simple cleaning hack #cleaning #hack #lifehack #adulting #geocleans #toiletpaper #hygenic #eco #green #ecofriendly ♬ Ameno Amapiano Remix (You Wanna Bamba) – Goya Menor & Nektunez

Jak čistíte vaši toaletu vy?

Zdroj: Geo.Cleans
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články