Sousedka mi poradila vyčistit kávovar jedlou sodou. Zkusila jsem to a jsem ohromená, káva teď chutná úplně jinak

Čištění kávovaru není tak složitý proces, jak si můžete myslet. Díky tomuto jednoduchému postupu bude navíc nápoj ve výsledku chutnat mnohem lépe.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Domácí kávovar je něco, bez čeho se mnozí lidé v dnešní době již neobejdou, a to zejména ti, kteří se rozhodli pracovat na dálku ze svého domova a potřebují během řešení úkolů neustálý přísun energie. Ačkoliv se zdá být příprava tohoto oblíbeného nápoje jednoduchá, neustálé používání kávovaru vede k jeho opotřebovávání a zanášení zbytky pomletých zrn. Je proto důležité kávovar čas od času řádně vyčistit, aby si mohl zachovat svou funkci a káva ve výsledku chutnala ještě lépe. Moje sousedka mi prozradila geniální tip, jak na to.

Jak vyčistit domácí kávovar?

Tento trik jsem vyzkoušela na doporučení své sousedky a skutečně se mi osvědčil. Čištění kávovaru je tak mnohem jednodušší. Stačí si vyhradit chvíli času, sehnat několik lehce dostupných předmětů a váš přístroj bude fungovat mnohem lépe než kdy dříve. Kromě toho je také možné, že hotový nápoj bude ve výsledku ještě lahodnější. Postup vypadá následovně: 

  • Vyprázdněte nádrž kávovaru a naplňte ji 1 litrem čisté vody.
  • Přidejte do nádržky kávovaru asi 3 polévkové lžíce jedlé sody a důkladně ji rozpusťte – ujistěte se několikrát, protože musí být opravdu dobře rozpuštěná. 
  • Nyní zapněte kávovar obvyklým způsobem a následně nádobu vypláchněte pod tekoucí vodou.
  • A máte hotovo! 
Vůně pomeranče a kávy iZdroj fotografie: Depositphotos

Toto čištění byste měli opakovat pro maximální účinek každé 2 až 3 týdny. Káva bude ve výsledku mnohem lahodnější a váš přístroj si udrží svou funkčnost po dlouhou dobu. Níže se můžete podívat na několik dalších užitečných způsobů, jak tento přístroj vyčistit. 

Kyselina citronová 

Dalším skvělým způsobem, jak vyčistit kávovar, je použití kyseliny citronové – stačí nahradit tento účinný přírodní prostředek za jedlou sodu a postupovat stejně jako v předchozím případě. Výsledek bude prakticky totožný, ovšem i nyní byste se měli ujistit, že jsou krystalky dobře rozpuštěné. Jen v takovém případě ji totiž dokážete využít na maximum, a ochránit tak svůj přístroj před opotřebováváním.

Tablety na čištění náhradních zubů

Abyste účinně vyčistili svůj domácí kávovar, můžete vhodit do nádržky 2 tablety na čištění zubních náhrad, a jakmile přestanou šumět, přístroj spustit na nejvyšší program spařování, a to ideálně dvakrát za sebou. Nakonec nádobu vypláchněte, nalijte do ní čerstvou vodu a znovu spusťte předchozí program, abyste přístroj zbavili zbytků tablet. Jedná se o velmi užitečný prostředek, který účinkuje ihned a přinese vám skvělý výsledek. Stačí si ho zakoupit v lékárně či specializovaném obchodě a následně aplikovat podle výše uvedeného postupu. 

káva na stole iZdroj fotografie: Depositphotos

Trik s octem 

Pokud chcete nádržku na vodu pouze odvápnit, můžete vyzkoušet jednoduchý trik s octem. Stačí tento účinný domácí prostředek smíchat s vodou v poměru 1 : 2, následně roztok nalít do přihrádky kávovaru a nechat ho působit alespoň 15 minut. Nakonec vylijte všechen obsah spotřebiče do umyvadla či záchodu a znovu ho opláchněte vodou a prostředkem na mytí nádobí – tímto způsobem zefektivníte proces čištění a zbavíte se případného zápachu. Jakmile budete hotovi, kávovar bude opět připraven podávat vám tu nejlepší kávu. 

Jak se tyto jednoduché triky osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články