Před a po: Jak prastará koupelna dostala druhou šanci. Stačí myslet na detaily, aby se z „tmavé díry“ stalo harmonické místo

I koupelně prospěje, když do ní někdo vnese barvy a trochu radosti. Důkazem toho je rekonstrukce staré koupelny ve všedním domě.

i Zdroj fotografie: iStock
i Zdroj fotografie: S vědomím Isabel Mir
i Zdroj fotografie: S vědomím Isabel Mir
i Zdroj fotografie: S vědomím Isabel Mir
i Zdroj fotografie: S vědomím Isabel Mir
i Zdroj fotografie: S vědomím Isabel Mir
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Koupelna s vanou a špatnými obklady byla celkově v tak mizerné kondici, že ji prakticky nešlo obnovit. Noví majitelé proto pověřili rekonstrukcí interiérovou designérku Isabel Mir. Jelikož se jedná o druhou koupelnu v domě, krásně poslouží jako koupelna pro hosty. Designérka vsadila na uklidňující zelenou barvu, černé doplňky a geometrické tvary. Jde ostatně o trendy, které jsou v moderním designu velmi populární.

Třeba začít kompletně od píky

Tam, kde se momentálně nachází sprchový kout, byla původně zašlá vana. Na podlaze byla litá teracová podlaha, na stěnách modrá čtvercová dlažba. Obklady jsou tak staré, že kdyby nebyly v mizerném stavu, lze si je zcela poplést se současnými. Navíc stěnu nezakrývají úplně. I když rekonstrukce zahrnovala i odstranění dlaždic, platilo současně přání ponechat to, co nemá přímý kontakt s vodou.

iZdroj fotografie: S vědomím Isabel Mir

Pokud to tedy bylo technicky proveditelné. Kromě odstranění zbytků z předchozí koupelny byla místnost během přeměny také rozšířena o přilehlý prostor. Ten původně zabírala malá prádelna, jež byla dokonce tak titěrná, že se tam nevešla ani pračka. Místnost se tak stala mnohem prostornější, i když je stále dosti úzká. Nové umyvadlo na krásné dřevěné skříňce je proto hluboké méně, než umyvadla obyčejně bývají.

Oživení kombinací více prvků a stylů

Černá baterie zabírá jeden roh skříňky. Stěny dostaly spolu s dlažbou nátěr v zářivě zelené barvě, což jim dodalo jak přirozený, tak velmi osvěžující vzhled. Geometrické vzory na obložení sprchového koutu dodaly moderní nádech, což ještě doplňuje minimalistická sprcha. Obojí působí jako nějaké futuristické zařízení. Výsledkem práce Isabel Mir je krásná moderní koupelna. Hra barev a použitých vzorů není vůbec fádní.

Také přítomnost různých materiálů má své kouzlo. Dřevěný povrch doplněný květinou pod plastovou baterií a keramickým umyvadlem je elegantní a zároveň velmi hřejivý. Zrcadlo se zadním světlem neoslňuje, ale současně poskytuje dost světla. S toaletou nebyl důvod vymýšlet nic zvláštního, prostorově se navíc jedná o hranici mezi umyvadlem a sprchovým koutem. Tvarově se jasně vyděluje ze zbytku místnosti.

Zdroj: DecoracionTredencias

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie

Jak na vás toto uspořádání působí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články