Aviváž není jen na prádlo, úklid s ní půjde od ruky | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Kam se hrabou agresivní čističe. Smíchejte aviváž s prostředkem na mytí nádobí, anebo s octem a máte vystaráno

Kam se hrabou agresivní čističe. Smíchejte aviváž s prostředkem na mytí nádobí, anebo s octem a máte vystaráno

Podomácku si můžete namíchat vlastní přípravek, se kterým při úklidu dosáhnete skvělých výsledků. Navíc, ušetříte spoustu času i peněz.

spinavy vs cisty odpad
Zdroj fotografie: iStock

V domácnosti má aviváž široké spektrum možností využití, takže pokud ji používáte jen do praní, abyste měli voňavé a měkké oblečení, děláte chybu. Aviváž se totiž dá použít třeba při mytí oken, praní koberců, leštění povrchů nebo na odstranění špíny ze spálených hrnců. A to není zdaleka všechno. Když ji smícháte s prostředkem na mytí nádobí nebo s octem, budete koukat.

Vyrobte si vlastní přípravek

Pokud potřebujete vyčistit spáry dlaždic, okenní rámy nebo podobné povrchy, vyrobte si vlastní přípravek. Není to žádná věda. Na jeho výrobu budete potřebovat půl sklenice změkčovače tkanin, půl sklenice prostředku na mytí nádobí, půl sklenice vody a 1 polévkovou lžíci 70procentního alkoholu.

uklid koupelna
Zdroj fotografie: Depositphotos

Všechny ingredience smíchejte dohromady. Roztok pak nastříkejte na místa, která chcete vyčistit, vydrhněte kartáčem a opláchněte čistou vodou. Vše bude oslnivě čisté, a to i na těžko přístupných místech. Budete překvapení, jak jednoduše a levně se dá účinný čistič vyrobit. A také z toho, jak vám úklid půjde od ruky.

Smíchat ji můžete i s octem

Vlastní přípravek si s pomocí aviváže můžete namíchat také například na vyčištění dlaždic, podlah a vodovodních kohoutků. A zase jde o jednoduchou záležitost, která nezabere moc času. Vyčistí i špinavé spáry dlaždic. Budete k tomu potřebovat 2 polévkové lžíce aviváže, 2 lžíce octa, 1 sklenici vody a 1 lžičku prášku do pečiva.

Smíchejte změkčovat tkanin s obyčejným octem, pak přidejte sklenici vody a úplně nakonec prášek do pečiva. Všechny ingredience pořádně promíchejte a přelejte do nádoby s rozprašovačem. Nastříkejte přípravek na podlahy, dlaždice, vyčistěte kartáčem a nakonec opět opláchněte čistou vodou. Výsledek v podobě zářivě čisté domácnosti vás ohromí.

Jaké využití aviváže ještě znáte?

Zdroj: Zinoti