Toto jsou nejčastější chyby při čištění podlah: děláte je také?

                   

Pravidelné čištění podlah je důležité nejen pro zachování jejich vlastností a dokonalého vzhledu, ale je také účinnou prevencí proti poškození. Přesto se při něm mnoho lidí dopouští chyb, které je nakonec mohou stát spoustu peněz.

Podívali jsme se na nejčastější chyby, kterých se při čištění podlah můžete dopouštět, a poradíme vám, jak se jim vyhnout.

Používání nesprávných čisticích prostředků

Pokud nevyužíváte profesionální čistenie podláh Bratislava, musíte si často vystačit s tím, co máte jednoduše doma. Zpravidla se jedná o nějaký univerzální čisticí prostředek, který však nemusí být vhodný pro všechny typy podlah.

Každý typ podlahy vyžaduje jiný přípravek. Například u dřevěných podlah může být problémem i voda s příliš koncentrovaným mýdlem. Použití nevhodného přípravku na dřevěnou podlahu může vytvořit matný povlak a nevratně poškodit povrch. Problémem jsou také vysoce kyselé mycí prostředky, které jsou vysloveně nevhodné pro keramickou dlažbu.

i

Nesprávný postup čištění podlahy

Ke správnému a účinnému čištění podlah nebudete potřebovat pouze správné přípravky. Musíte také vědět, jak na to, nebo se ve složitějších případech obrátit na čištění podlah Brno. Díky profesionálnímu přístupu je možné z podlahy bezpečně odstranit i zaschlý stavební materiál nebo jiné hluboce usazené nečistoty.

Obecně byste se však měli vyvarovat příliš silného drhnutí podlahy. Velmi důležité je také připravit podlahu na čištění zametením.

i

Ignorování materiálových vlastností podlahy

Není podlaha jako podlaha a při úklidu byste na to měli brát ohled. Tomu by měla být přizpůsobena jak frekvence, tak způsob čištění. Zatímco některé podlahy lze čistit každý den, jiným by přílišná péče mohla uškodit. Požadavky na péči se také liší podle materiálu. Například na dřevěné podlahy je vhodné používat ochranné prostředky. Proto si vždy nejprve zjistěte co nejvíce informací o tom, jak daný typ podlahy bezpečně a účinně čistit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Urazil Simonu Krainovou před celým jejím publikem. Ta si to ale nenechala líbit a vyčetla mu, že má čas šířit nenávist
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství