Tuhé mýdlo jako výborný pomocník na zahradu | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Tuhé mýdlo jako osvědčená zbraň zahrádkářů proti škůdcům. Hlína za nehty už vás nebude trápit

Tuhé mýdlo jako osvědčená zbraň zahrádkářů proti škůdcům. Hlína za nehty už vás nebude trápit

Kousky a zbytky starého mýdla je škoda vyhazovat, své uplatnění najdou například na zahradě, kde je určitě oceníte.

skudce hlemyzd
Zdroj fotografie: Depositphotos

Chcete zužitkovat malé zbytky mýdla, které buď vyhazujete nebo zbytečně skladujete. Jistě se ze zbytků dá vyrobit nové, ale své uplatnění najdou kousky mýdla například i na zahradě.

Mýdlo je skvělý pomocník

Mýdlo nemusí být určeno je na mytí špíny a nečistot. Pokud vám jdou ztuha otevřít dveře do skleníku nebo do kůlny, namažte hrany mádlem a hned to půjde snáze. Poštípal vás hmyz, potřete místo po bodnutí navlhčeným kouskem mýdla, ne jen že ucítíte okamžité zklidnění, ale také udržíte místo v čistotě.

Použijte mýdlo jak zbraň proti škůdcům

Trápí vás na zahradě hlodavci nebo jiná divá zvěř. Dejte kousky mýdla do síťky nebo do staré punčochy a zavěste v blízkosti místa, kde se zvířata vyskytují. Mají tendenci se mýdlu vyhýbat, protože má pro ně moc aromatickou vůni.

postrik na rostliny
Zdroj fotografie: Pixabay

Na brouky, mšice a jiný hmyz si můžete vyrobit postřik. Nastrouhejte mýdlo a rozvařte ho v hrnci s vodou. Ze vzniklého roztoku si naředěním vyrobíte výborný postřik na květiny, po kterém už žádnému hmyzu nebude rostlina chutnat.

Hlína za nehty už vás nebude trápit

Každý zahradník to zná, chvilku něco děláte na zahrádce a poté máte za nehty hlínu. Tomu se ovšem dá také předejít, za pomoci mýdla. Stačí jen třít nehty po mýdle a tím zabráníte, aby se špína dostala tam kam nemá. Po práci už jen omyjete ruce i s mýdlem za nehty. Už vás nebudou trápit špinavé nehty.

Špinavé oblečení a zápach už vás nezaskočí

Většina skvrn na oblečení, po těžkém pracovním dni na zahrádce, se skoro vždy nevypere. Vyřešit to můžete tak, že skvrny před praním vydrhnete tuhým mýdlem a máte jistotu, že vše bude krásně vyprané.

spinave kalhoty
Zdroj fotografie: Unspalsh

Zápach z bot je velice nepříjemný, ale i s tím si mýdlo poradí. Zabalte kousky mýdla do látky a vložte do bot přes noc, ráno budou krásně voňavé a po zápachu ani stopy.

Mýdlo na zahradě vyřeší mnoho problémů. Nemusíte se bát, že by mohlo rostlinám ublížit, naopak rostliny budou mnohem krásnější, protože nebudou okousané od hmyzu.

Zdroj: Gardening Know How