Psí plemena, která žijí nejdéle aneb Společníci na 30 let
adbz.cz » Hobby » Psi, kteří se dožívají nejvyššího věku: Bígl může dosáhnout až na 27 let, nejstarší jezevčík se dožil 22 let

Psi, kteří se dožívají nejvyššího věku: Bígl může dosáhnout až na 27 let, nejstarší jezevčík se dožil 22 let

Psi se průměrně dožívají 10 až 13 let. Někteří chlupáči s námi ale mohou být podstatně déle. Třeba takový bígl, který se může dožít až 27 let.

jezevcik zahrada plot
Zdroj fotografie: Tony Alter / Creative Commons / CC BY

Pes je údajně nejlepším přítelem člověka. Někteří chlupáči nám mohou svou přítomností na tomto světě dělat radost déle než jiní. Průměrná délka psího života se pohybuje od 10 do 13 let. Existují ale plemena, která lze označit za dlouhověká.

Která psí plemena žijí nejdéle?

Možná i vy patříte k lidem, kteří si jako domácího mazlíčka vybrali právě psa. Psi dokážou být neuvěřitelně věrní. Jsou to vděční společníci, kteří vám mohou dělat společnost i několik let. Podle provedené studie se délka psího života pohybuje mezi deseti až třinácti lety.

Jsou tu ale taková psí plemena, která se dožívají i podstatně vyššího věku. Už samotný průměrný věk nejdéle žijících psích plemen se pohybuje poměrně vysoko (16-18 let), ale pak tu máme „psí rekordmany“, kteří žijí ještě déle.

Bígl je favoritem

Uvažujete-li o pořízení psa, možná pro vás bude jedním z rozhodujících faktorů také dlouhověkost. Každý majitel čtyřnohého chlupáče si přeje, aby s ním jeho přítel vydržel co možná nejdéle. Jaká psí plemena tedy patří mezi ta, která se dožívají nejvyššího věku? Podle webu iReceptář je jedním z favoritů bígl.

bigl v trave
Zdroj fotografie: Pxhere

Věděli jste, že se může dožít až 27 let? Nejstarším žijícím pejskem této rasy byl Butch. Pes žijící ve Vriginii, který zemřel právě po dovršení 27 let.

I jezevčíci žijí dlouho

Mezi psí plemena, která se dožívají úctyhodného věku, patří podle webu i60 také jezevčíci. Tato rasa patří mezi jedna z nejoblíbenějších plemen. Jezevčíci se v průměru dožívají 14 až 17 let, což je pořád podstatně déle, než je běžný průměr.

Nejstarší jezevčík světa se dožil krásných 22 let. Věk, kterého se chlupáč dožije, samozřejmě závisí na několika faktorech. Patří mezi ně kondice i správná péče. Vše mohou ovlivnit nemoci a zdravotní potíže.

Čivava klame tělem

Drobní pejsci, o kterých se často říká, že jsou doplňkem do kabelky. Tak se hovoří o čivavách, které si svým drobným vzrůstem a roztomilostí získaly srdce mnohých z nás. Je tedy dobré vědět, že i čivavy patří mezi pejsky, kteří se dožívají zajímavého věku.

Web Hobbio zmiňuje, že mnoho čivav se dokáže dožít klidně i déle než 15 let. Někteří chlupáči z této rasy pak se svým majitelem „oslaví“ i dvacáté narozeniny. Čivavy jsou možná drobné a klamou tělem, dokážou ale v mnohém hodně překvapit.