Smradlavé ručníky vyperte s tímto prostředkem a budou zase vonět
adbz.cz » Hobby » Zatuchlého smradu z ručníků se dá snadno zbavit. Stačí se vyhnout chemii a budou opět nadýchané a voňavé

Zatuchlého smradu z ručníků se dá snadno zbavit. Stačí se vyhnout chemii a budou opět nadýchané a voňavé

Nezřídka se stane, že začnou ručníky po vyprání nepříjemně zapáchat. Na vině je nejspíš tato nejčastější chyba, které se mnoho lidí nevědomky dopouští.

Vkládání prádla do pračky
Zdroj fotografie: iStock

I ten nejkvalitnější ručník z vybraného materiálu může již po prvním vyprání nepříjemně zapáchat. Ve skutečnosti nemá materiál na vůni ručníku vůbec žádný vliv. Často se však lidé dopouští této chyby, kvůli které ručníky vydávají zápach. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak jim opět navrátit příjemnou vůni a užít si po koupeli jejich dotek. Stačí do pračky přidat tuto surovinu.

Proč ručníky zapáchají

Při praní prádla se běžně používá aviváž a spousta lidí spoléhá na její zázračné účinky. Ne vždy se však vyplatí tento prací prostředek používat. Zejména v případě ručníku nadělá aviváž více škody než užitku. V důsledku jejího použití ručníky hůře absorbují vodu, která se pak mnohem déle vysouší. Tím se z nich začne uvolňovat nepříjemný zatuchlý zápach. Navíc představují mnohem větší riziko vzniku bakterií a plísní.

Jak správně prát ručníky

Pokud chcete ručníkům a osuškám zajistit, aby zůstaly i po vyprání nadýchané a voňavé, nastavte prací program na vyšší teplotu. Ideálně by se měla teplota během praní pohybovat mezi 40 a 60 °C. Teplejší program by mohl poškodit jejich materiál. Vyhnout byste se měli také chemickým pracím prostředkům a namísto toho je nahradit přírodními produkty, které se ve vodě často mnohem lépe rozpouští.

srolované ručníky
Zdroj fotografie: Pixabay

Vhodné prací prostředky

Nemusíte utrácet peníze za speciální prací přípravky. Namísto toho si vezměte suroviny z vaší kuchyně a zapněte pračku. Skvělými pomocníky při praní jsou jedlá soda a ocet. Díky nim bude vyprané prádlo opět dokonale čisté a po nepříjemném pachu nezbyde ani památka. Nahraďte běžné prostředky těmito surovinami a usnadněte si práci.

Jak vyprat ručníky se sodou a octem

Prášek jedlé sody jednoduše nasypte do zásobníku na prací prášek a do bubnu nalijte půl hrnku octa. Zvolte prací program s teplotou 60 °C a zapněte. Takto účinně zneškodníte všechny bakterie a navíc odstraníte i nepříjemný zápach. Nemusíte se bát ani nepříjemné vůně octa, protože jeho ta během praní zcela vyprchá. Po skončení programu a usušení budou vaše ručníky dokonale hebké, voňavé a savé.

Jak prát ručníky, aby byly stále měkké