Jak změkčit ručníky: Aviváž vám nepomůže, použijte tyto ingredience
adbz.cz » Hobby » Ručníky nadýchané jako obláček: Přidat víc pracího gelu nepomáhá, skvělou službu prokáže bílý ocet

Ručníky nadýchané jako obláček: Přidat víc pracího gelu nepomáhá, skvělou službu prokáže bílý ocet

Po koupeli je lidská pokožka vláčná a zaslouží si osušit do nadýchaného ručníku. Jenomže jaké nastane zklamání, když se ovinete drsnou ztuhlou osuškou.

Praní ručníků
Zdroj fotografie: iStock

Jestliže jste někdy navštívili lázně či pobývali na dovolené v hotelu, užívali jste si heboučkých ručníků, osušek a županů. Určitě vás napadlo, proč se vám nedaří docílit takového efektu doma. Mrkněte se na pár tipů, díky nimž budou vaše osušky heboučké a po koupeli se do nich s radostí zavinete.

Nespoléhejte na drahé prostředky a aviváž

Zkušené ženy starající se o domácnost se už nespoléhají na předražené prací prášky, aviváže a změkčovadla. Dávají přednost produktům, které jsou běžně dostupné, nacházejí se v každé domácnosti a jejich pořizovací cena je relativně nízká. Možná jste nevěděli, že nadměrné používání pracího prášku ručníkům škodí. Potom se nesmíte divit, že jsou drsné a neforemné.

Všeho moc škodí

Většina lidí si myslí, že čím víc pracího gelu použije, tím bude prádlo čistší. Jenomže to je hloupost. Pokud prahnete po měkkých ručnících, místo aviváže přidejte do oplachovacího cyklu tak obyčejnou ingredienci, jako je bílý ocet. Ani s jeho dávkováním byste to neměli přehánět, postačí jeden šálek. Z vláken prádla odstraní přebytek pracího prášku a osušky budou hebké. Jednou za čas vyperte ručníky jen v octu. Pochopíte, že prací prostředek není potřeba.

S tenisovým míčkem bude prádlo nadýchané

Určitě jste už slyšeli o fíglu s tenisovým míčkem, který si zamilovaly ženy po celém světě. Pokud ho přidáte společně s ručníky do sušičky, docílíte jejich nadýchanosti. To vše díky tomu, že zlepší proudění vzduchu v sušičce, snižuje výskyt statické elektřiny. Jestli se vám zdá tenisový míček v kombinaci s prádlem nevhodný, pořiďte si speciální míčky určené přímo do sušiček.

tenisovy micek
Zdroj fotografie: Pixabay

Jedlá soda zbaví prádlo zápachu

Pakliže nechcete použít na změkčení ručníků bílý ocet, vyzkoušejte jedlou sodu. Tento bílý prášek zajistí prádlu hebkost a nadýchanost. Oproti octu má jednu výhodu, po vytažení budou osušky nejen hebké, ale navíc zbavené nevábných pachů. I v tomto případě přisypte do nádobky pro aviváž jedlou sodu a zapněte oplachovací cyklus. Jedlou sodu lze do prádla přidat i v případě, že jste ho vyprali nejdříve v octu. V podstatě nebude potřebovat ani prací prášek.