Unikátní design obývacího pokoje, který v sobě skrývá domácí posilovnu

Někteří lidé dávají při posilování a bodybuildingu přednost moderním a vybaveným posilovnám, kde mají k dispozici řadu nejrůznějších strojů a také možnost doplnit potřebné látky pomocí speciálních iontových a jiných nápojů.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Existuje však také skupina lidí, kteří tyto aktivity raději vykonávají v soukromí, a to z různých důvodů, například proto, že

  • jsou ještě v začátcích a prostředí posilovny a jejích pravidelných návštěvníků jim ubírá na odhodlání, nebo
  • jsou časově tak vytíženi, že dávají přednost možnosti zacvičit si kdykoliv, bez ohledu na otevírací dobu.

Určité soukromí vyhovuje také často ženám, které se ne vždy cítí komfortně při cvičení v místnosti, kde cvičí rovněž muži, kterých tam navíc bývá značná přesila.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Cvičení doma je stále populárnější

Pokud patříte mezi výše uvedené skupiny a lákalo by vás mít vlastní posilovnu doma, možná vás překvapí, že pro její instalaci nepotřebujete ani zvláštní prostor.

Originální nápad ze Švédska

Od doby, kdy i český trh dobyl známý švédský nábytkářský řetězec, máme Švédsko spojeno s jednoduchým a neotřelým designem a inovativními nápady. Nejinak je tomu také v případě jedné švédské společnosti, která přišla s návrhem skryté domácí posilovny.

Jednotlivé prvky posilovacího náčiní a základního vybavení posilovny jsou umně skryty v různých částech na první pohled běžného obývacího pokoje. Pokud tedy přijdete domů a chcete si zacvičit, několika pohyby odhalíte utajenou tvář vašeho útulného obýváku.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
V obýváku je možné vítat návštěvy, i cvičit

Jak je posilovna ukryta

Designéři nešetřili originálními nápady, a tak se nebudete stačit divit, co vše poslouží k transformaci pokoje v posilovnu.

Základem pro cvičení je kvalitní podložka, kterou získáte otočením jemného, měkkého koberce. Tělo vázy představuje ve skutečnosti masážní pěnový válec, který můžete použít vleže na podložce. K posilovně patří samozřejmě i činky, přičemž základní jednoruční získáte z těla lampy. Pokud chcete procvičovat benchpress, nakládací tyč najdete ukrytou jako stojan lampy, přičemž závaží jsou umístěna mezi deskami s hudbou. Ke cvičení benchpress slouží jako lavice konferenční stůl. Plakáty na stěnách s dekorativními motivy lze otočit a mít tak na očích cvičební plán.

Když docvičíte, opět je snadné zpětně vrátit místnost do původního stavu a nikdo nepozná, jaký skrytý účel má.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články