Bezvadný způsob, jak vyčistit digestoř během 5 minut. „Ulepená“ špína ani mastnota nemají šanci

Digestoře se mohou postupem času velmi snadno zašpinit. Tento jednoduchý způsob vám pomůže odstranit veškeré nečistoty včetně mastnoty během několika minut.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud rádi vaříte a používáte při tom digestoř, pravděpodobně víte, že tento důležitý kuchyňský spotřebič lze velmi snadno zašpinit. Nejčastěji se na něm usazuje mastnota, jejíž čištění může dát opravdu často zabrat – jen málokterý čisticí prostředek si s ní dokáže skutečně poradit. Naštěstí však existují i jiné způsoby, které vám digestoř pomohou vyčistit tak, aby se leskla jako dříve, a to zcela bez nákladů a větší námahy. Níže jsme proto pro vás sepsali velmi užitečný postup, který ocení každá hospodyňka.

Odolná mastnota v kuchyni 

Čas od času je zapotřebí, abyste vyčistili digestoř od zbytků ulpělé mastnoty, prachu a nečistot, které se na ní usadily během vaření. Pokud i vy rádi trávíte značné množství času v kuchyni, pravděpodobně víte, že nejde o jen tak ledajaký úkol – odstranit zapáchající nános totiž může dát často opravdu zabrat. Většina čisticích prostředků si s ním totiž sama o sobě neporadí, a proto je zapotřebí, abyste při čištění tohoto spotřebiče použili správnou směs a samozřejmě také postup. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Naštěstí však existuje velmi užitečný prostředek, který vám pomůže veškeré mastnoty a další usazené nečistoty odstranit, a to takovým způsobem, že se bude vaše digestoř opět lesknout, jako když jste ji kupovali. Níže vám proto nabízíme jedinečný způsob, jak vyčistit tento nepostradatelný spotřebič bez větší námahy, a to pouze za pár korun. Jakmile budete hotovi, žádný další postup již pravděpodobně nikdy nebudete potřebovat.  

Dokonalé čištění digestoře

Abyste vyčistili svou digestoř, budete potřebovat jedlou sodu, horkou vodu a váš oblíbený mycí prostředek na nádobí. Jakmile budete mít vše potřebné připraveno, vezměte si misku, nasypte do ní třetinu balení jedlé sody, přidejte polévkovou lžíci libovolného mycího prostředku na nádobí a směs zalijte trochou vroucí vody (buďte pozorní, protože soda může po zalití vypěnit). Poté vše zamíchejte a přelijte do větší nádoby nebo například na plech, do kterého se vejde mřížka z digestoře.  

Pokud máte směsi málo, přilijte ještě trochu horké vody – plech by měl být alespoň z poloviny plný. Nyní vložte do směsi zašpiněnou mřížku, nechte ji tam 5 až 10 minut a poté ji vyčistěte od všech viditelných nečistot starým zubním kartáčkem. Následně je třeba roztok znovu zahřát, ponořit do něj druhou mřížku a proces zopakovat. Díky tomuto jednoduchému triku bude tento spotřebič opět čistý a lesklý. Pokud jste při postupu něčemu neporozuměli, níže se můžete podívat na video, kde je vyobrazen každý krok. 

Jaký způsob se při čištění sporáku nejvíce osvědčil vám?

Zdroj: TasteOfHome
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články