Plechy na pečení jako nové: Stačí zalít tabletu do myčky horkou vodou a nechat působit

Zapečené nečistoty na plechu na pečení dokáží potrápit nejednu hospodyňku. Použijte tabletu do myčky a váš plech bude za pár chvil jako nový.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Špinavý a zapečený plech je noční můrou všech hospodyněk. Dobře ho vydrhnout dá nemalou práci, a aby vypadal zase jako nový, musíte často vynaložit obrovské úsilí. Na trhu jsou samozřejmě i různé chemické přípravky za velké peníze, ovšem s malou účinností. S opravdu velkou nečistotou na plechu vám může pomoct obyčejná jedlá soda nebo tableta do myčky.

I plech na pečení potřebuje pravidelnou údržbu

Stejně jako trouba potřebuje pravidelnou údržbu, tak obyčejný plech na pečení vyžaduje pravidelnou péči. Pokud na něm necháte nečistoty zaschnout, jejich odstranění vám pak dá mnohem větší práci. Podle všeho stačí plech namočit a přidat do lázně několik domácích přípravků, které vám s odstraněním připečených nánosů pomohou.

Rošty v troubě mohou z každého udělat lepšího kuchaře aneb Pravidlo 2 plechů

Na odstranění zapečených nečistot na plechu skvěle poslouží obyčejná tableta do myčky. Stačí ji dát na plech, zalít horkou vodou, a až změkne, jednoduše ji vidličkou rozdrtit. Pak byste měli několik minut počkat a k odstranění nečistot použít nejlépe kouli z alobalu. Již po chvíli půjdou nečistoty z povrchu plechu mnohem snadněji oškrábat a umýt.

Nečistoty odstraňujte z plechu co nejdříve

Pokud nejste majiteli myčky, tak nebojte, není nic ztraceno. Místo tabletky do myčky stačí použít jedlou sodu a peroxid vodíku. Znečištěný plech posypte rovnoměrně jedlou sodou a pak na něj nalijte peroxid vodíku. Vzniklou kaši nechte na plechu 1–2 hodiny reagovat, poté z něj nečistoty jednoduše seškrábněte a opláchněte ho pod tekoucí vodou. Zbytky jídla a tuku okamžitě zmizí a váš plech bude znovu jako nový.

pizza v troubě iZdroj fotografie: Pexels

Špinavý plech se zaschlými a zapečenými nečistotami je zlý sen všech kuchařů. Ovšem myslete na to, že čím déle necháte nečistoty na plechu zasychat a zapékat, tím hůře pak půjdou dolů. Nejjednodušší a také nejrychlejší způsob, jak plech vyčistit, je použít roky osvědčené recepty, které vždy fungují s téměř stoprocentní úspěšností. Vždy mějte po ruce jedlou sodu a peroxid vodíku, špinavý plech vás už nikdy nepřekvapí.

Jak čistíte plech vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články