Čištění pračky pomocí kyseliny citronové: Oblečení díky tomu nebude po vyprání smrdět

Pokud vám po vyprání neustále zapáchá oblečení, vyzkoušejte tento jednoduchý trik s kyselinou citronovou. Přístroj bude opět jako nový.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Praní prádla je nepříjemná domácí práce, kterou je však třeba provádět pravidelně. Pokud při ní ale máte často problémy, například co se týče zatuchnutí prádla nebo zápachu z plísně, a nevíte již, jak si poradit, není nutné volat specialistu. Pomoci si totiž v takovém případě můžete i vy sami, a to jednoduše aplikací kyseliny citronové. Ta podle serveru SpeedQueen navíc působí zcela přirozeně a lze ji zakoupit v každém obchodě za pár korun.

Díky kyselině citronové bude vaše pračka jako nová 

Přestože většina lidí v současné době používá pro čištění pračky a svého prádla spíše výrobky plné chemie, na trhu můžete sehnat mnohem lepší a nejspíše i levnější prostředky. A jako jeden z těch nejúčinnějších se osvědčila právě kyselina citronová, která díky svým účinkům dokáže přemoci veškeré usazené bakterie, plísně a dokonce zabraňuje tvorbě vodního kamene. Jednoduchá je poté i její samotná aplikace. 

Jednoduše si připravte tři vrchovaté lžíce kyseliny a ty vložte do dávkovače pracího prášku nebo přímo do bubnu (v takovém případě je vhodné použít látkový sáček). Poté spusťte program na nejvyšší možnou teplotu a nechte zařízení pracovat. Jakmile pračka dopere, otevřete ji a budete si moci všimnout, že je veškerý zápach pryč a naopak má velmi příjemné aroma. 

Nastavení programu pračky iZdroj fotografie: Piqsels
Vaše pračka bude díky kyselině citronové opět jako nová a bez zápachu.

Pomůže vám také obyčejný ocet 

Dalším užitečným způsobem, jak přemoci zápach a další problémy s pračkou, je použití obyčejného octa. Ten působí taktéž čistě přírodně a mimo jiné také prospívá barvám prádla i jeho měkkosti. Opět ho stačí přidat do bubnu, nechat přístroj jet naprázdno a brzy bude zase jako nový. Během konečného oplachování se dle webu TheKitchn navíc vymyjí veškeré zbytky. 

Jak čistíte pračku vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články