Celé roky jste špatně uklízeli. Hotelové uklízečky prozradily, jak opravdu pořádně vygruntovat domácnost

Úklid domácnosti nebývá oblíbenou činnosti rodičů. Čistá domácnost je ale potřebná a to zejména v této době. Podívejte se jak na efektivní a rychlý úklid.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Dnešní doba je plná shonu, lidé tráví hodně času v práci a děti bohužel na telefonech a tabletech. Úklid domácnosti bývá velmi neoblíbenou činností, která zabíjí čas trávený společně s rodinnou. Jak efektivně a rychle uklidit domácnost, která především vydrží v uklizeném stavu alespoň pár dní, může být těžký oříšek. Podívejte se na pár rad, když je budete dodržovat, bude úklid o něco jednodušší.

S úklidem začínejte vždy nahoře

Tím není ani tak myšleno v horním patře, jako spíš na nejvyšších místech místnosti, tedy od stropu. Omeťte pavučiny a poté prach na nábytku, a to až nahoře. Jsou to místa, na které mnoho lidí zapomíná a přitom se tam drží nejvyšší množství nepořádku, který pak padá dolů. Takto postupujte ve všech místnostech. Dalším krokem by mělo být setření všech povrchů, jenž v místnosti najdete.

iZdroj fotografie: Pixabay

Lesk dává domovu noblesu a půvab. Nikomu se nelíbí zaschlé kapky na vodovodní baterii nebo otisky rukou a prstů na skříňkách. I když se dnes vyrábí nábytek s úpravou, která těmto nežádoucím stavům zabraňuje, ne každý si jej může dovolit. Všechny lesklé komponenty v koupelně a kuchyni můžete potřít citronem, ten zničí vodní kámen a místa zanechá suché a lesklé. Stejně dobře poslouží i ocet. Ten je v domácnosti nenahraditelný. Ocet lze využít a na lesk skleniček a ostatního nádobí na poličkách.

Vždy je nejlepší začít v ložnici

Pokud se chystáte na úklid celé domácnosti, měli byste začít tím nejjednodušším a tím je ložnice. V této místnosti trávíme nejméně času a v podstatě tam jen spíme. Úklid bude nejrychlejší a také nejdéle vydrží. Nezapomeňte do úklidu zahrnout i výměnu ložního prádla, kde se drží velké množství nečistot. Ložnici, ale i ostatní pokoje provoní čerstvě vyprané a neusušené záclony. Posledním krokem před závěrečnou činností je posbírání všeho, co se povaluje tam, kde to být nemá.

iZdroj fotografie: Pixabay

Na samotný konec úklidu je potřeba vyčistit podlahy. Ty byste měli luxovat a vytírat všechny najednou, abyste si zbytečně nenanosili nepořádek do již uklizených místností. Abyste celý úklid nemuseli provádět příliš často, zvykněte si nádobí po večeři uklízet hned. Případně můžete alespoň zamést podlahu a otřít lesklé věci častěji. Nezapomeňte poskládat deky ne gauči, nebo třeba ustlat postel. Větší úklid bude poté jednodušší.

Zdroj: Good House Keeping

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články