Prázdná krabice před vstupními dveřmi: Jde o novou fintu zlodějů. Označují tím objekty k vyloupení

Zjistěte, jak zloději označují domy, a naučte se reagovat. Prázdné krabice, otočené rohožky – takto poznáte první známky hrozby, že si zloději označují váš dům.

i Zdroj fotografie: Vlastní tvorba Abc media
                   

Vrátili jste se domů a u vchodových dveří objevíte prázdnou krabici. Stalo se vám to někdy? Tak raději zpozorněte. Může to být nevinná situace, ale může jít i o znamení, že váš dům je sledován zloději. Abyste se vyhnuli těmto nečekaným a nezvaným návštěvníkům, naučte se rozpoznávat prvotní signály, které zloději používají k označení domů. Tímto způsobem plánují své nekalé činy.

Finty zlodějů

Zloději dlouhodobě sledují domy a majetky, vybírají si ideální okamžik krádeže. Prázdné krabice u dveří jsou jejich způsobem, jak si ověřit, po jak dlouhou dobu jste mimo domov. Každý z nás přesune krabici, když překročí práh domu, a tato změna může prozradit, že vstupujete do svého obydlí. Známý trik zlodějů je také otočit rohožku, vlepit papír do dveří nebo zalepit zámek. Mirror informoval dokonce o bílých kamenech zanechávaných před domy, které se zdály být prázdné. Sledujte neobvyklé objekty poblíž vašeho domu a dejte si pozor na jakékoli změny.

Braňte se proti zlodějům

Vytvořte si se sousedy dohodu. Pokud odjíždíte na delší dobu, informujte je a poproste je, aby sledovali vaši nemovitost. Pokud vidí neobvyklé aktivity, mohou rychle reagovat. Sousedská spolupráce je dobrá prevence proti zlodějům. Sousedům pak můžete jejich laskavost stejným způsobem oplatit. Dejte si pozor na změny v okolí domu a neváhejte nahlásit jakékoli neobvyklé aktivity na místní policii. Na adbz jsme již radili, že pokud necháváte klíče v zámku, tak to rozhodně přestaňte dělat, zloději vědí, co s tím.

Zloděj iZdroj fotografie: Depositphotos

Věřte tomu nebo ne, cedule informující o přítomnosti psa může být skvělým odstrašujícím prostředkem. Zloděj nerad riskuje konfrontaci s chlupatým strážcem. Investice do zdánlivého nebezpečí může být klíčovým faktorem v ochraně domu. A to ani nemusíte fyzicky psa mít, ale ani to není nejhorší nápad. Pes dokáže poznat nezvaného hosta a většinou začne bránit své obydlí. Záleží na výchově a typu psa.

Braňte se zlodějům s moderní technologií

Poslední a nejspolehlivější metodou, jak se bránit zlodějům, je využití moderní technologie k zabezpečení domu – jde o bezpečnostní kamery, chytré zámky a alarmy. Záznamy z kamer mohou být užitečným důkazem pro policii v případě potřeby. Čtenář Petr N. z Jeseníku poradil: „Před dvěma lety nás vykradli, když jsme byli na dovolené. Od té doby máme kolem domu 4 kamery, nechceme, aby se to opakovalo. Pokud můžete, investujte do kamerového systému.“

Jak se ochránit před zloději: Alobal či sklenici stačí dát na kliku a z půlky je vyhráno

Portál TN upozorňuje, že lupiči jsou čím dál tím vynalézavější a dokážou otevřít dveře jakýmkoliv způsobem. Zloději otevírají zámky pomocí letlampy. Zkrátka namíří plamen na zámek a ten upálí. Zámek se oslabí a zloději snáze vniknou dovnitř domu. Jedná se hlavně o obyčejné či staré zámky, které nejsou dostatečně kvalitní a pevné, aby plamenu odolaly.

Co používáte k ochraně domu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články