Jak zloději testují, jestli jste doma. Je důležité to znát
adbz.cz » Hobby » Triky zlodějů, kterými testují, zda lidé nejsou doma, aby mohli v klidu krást. Hojně používají například techniku sušenky

Triky zlodějů, kterými testují, zda lidé nejsou doma, aby mohli v klidu krást. Hojně používají například techniku sušenky

Na tyto podezřelé předměty si v okolí dveří dávejte pozor. Zloději si jimi mohou označit váš byt jako vhodný k vykradení, aniž by riskovali odhalení.

zlodej
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vynalézavost zlodějů nezná mezí. Nejenže si dokáží poradit s téměř jakýmkoli zámkem, ale navíc si předem vytipují, kde jim hrozí nejmenší riziko, že jejich vloupání bude někým narušeno. Že se k vám chystá dobývat nezvaná návštěva poznáte hned několika způsoby, jak nás informuje také web iReceptář. Pokud si všimnete některého z těchto předmětů, neměli byste svou nemovitost nechávat bez dozoru.

Už dávno neplatí, že zloději kradou jen pod rouškou noci. Někteří z nich si otestují, zda se někdo v objektu nachází pouhým zaklepáním. V žádném případě netouží po tom, aby s vámi nebo jiným členem vaší domácnosti přišli do styku, a tak poznají, jestli je dům nebo byt skutečně prázdný. V nočních hodinách však nejspíš půjdou na jistotu, avšak pro pocit většího bezpečí můžete na kliku umístit prázdnou sklenici, jak jsme radili už dříve na adbz.

Okolí dveří pečlivě kontrolujte

Všímejte si i těch nejmenších změn, jakýchkoli drobností a podezřelých předmětů, které by poblíž dveří být neměly, a při dlouhodobé nepřítomnosti poproste, aby to za vás dělal některý z vašich známých, rodinných příslušníků či sousedů. Oblíbeným trikem zlodějů jsou sušenky pod rohožkou. Podle toho poznají, zda byl mezi dveřmi pohyb. Na tyto sladkosti narazila i naše čtenářka Iva R. z Havířova: „Vytírala jsem chodbu v paneláku a pod rohožkou sousedů jsem našla sušenky. Vůbec jsem nechápala, proč by je tam dávali, tak jsem je vyhodila. Až pak mě známí upozornili, k čemu slouží.“

zloděj, páčidlo, dveře
Zdroj fotografie: Freepik
Pozor na zloděje. Nemovitost si předem vytipují pomocí několika triků.

Velmi rádi však využívají také lepicí pásku, jíž přelepí klíčovou dírku nebo ji nalepí mezi futra a dveře. Pokud je páska pryč nebo je přetržená, je zřejmé, že dveřmi někdo prošel. V případě, že však zůstane na místě neporušená, uvnitř na ně čeká prázdný prostor. V poslední době neváhají položit před dveře prázdnou krabici, na což jsme upozorňovali v předchozím příspěvku na adbz.

Jak svůj dům zabezpečit

Ještě než svůj domov na delší dobu opustíte, měli byste jej podle doporučení na stránkách ČeskéhoKutila vhodnými prostředky zabezpečit. Nemusíte přitom ani kupovat drahý zabezpečovací systém. Poproste někoho, aby vám pravidelně vybíral schránku a každých pár dní vešel i k vám domů. Vyplatí se také nastavit časovač na vypínání a zapínání světla, čímž navodíte dojem, že uvnitř někdo je. I my využíváme rodinu, přátelé a bdělé sousedy, abychom po návratu nebyli nemile překvapeni.