Stačí do pračky přidat šálek kávy a tmavé oblečení získá zpět svou sytou barvu

Mnoho lidí si bez šálku kávy neumí představit den. Využít tento životabudič ale můžete i v domácnosti. Stačí ke špinavému prádlu do pračky přilít jeden hrnek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Naštěstí je pryč doba, kdy bylo praní několikahodinovou náročnou dřinou. Teď stačí špinavé prádlo vložit do automatické pračky, která celou práci udělá za nás. Častým praním bohužel postupně dochází k znehodnocení oblečení, jež se může časem vytahat nebo ztratit na sytosti barev. Dnes už naštěstí existují prací prostředky, které těmto nechtěným vedlejším účinkům praní dokážou zabránit. Existuje ale jednoduchý trik a tyto speciální prostředky nebudete potřebovat. 

Proč přidávat hrnek kávy do pračky

Máte své oblíbené tmavé kousky, které právě vlivem praní ztratily svou sytou barvu? Tak přesně s tímhle vám káva může pomoci. Opotřebované a zašlé kousky oblečení díky jednomu šálku kávy získají zpět svou ztracenou barvu. Vyzkoušet tento trik můžete na jakýkoliv materiál tmavé barvy. Oblečení, které chcete s kávou vyprat, ale nesmí mít žádné světlé potisky nebo jiné ozdoby. 

Praní v pračce iZdroj fotografie: Depositphotos

Další kroky k obnově vašeho oblečení už jsou velmi jednoduché. Vyberte vhodné kousky oblečení, kterým chcete vrátit původní černou barvu, a vložte je do pračky. Přilijte pár šálků silné kávy (bez sedliny) a pračku zapněte na jemný režim s teplotou 20 °C. Výsledek za pár chvil uvidíte sami.

Kávovou sedlinu pak můžete v domácnosti dále využívat. Existuje spousta vychytávek a důvodů, proč je dobré ji hned nevyhazovat.

Jaké vychytávky s kávou znáte a používáte vy?

Zdroj: SmartFox
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články