Alobal má v domácnosti mnoho různých využití | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Moje teta mi poradila vhodit k prádlu kuličku z alobalu. Tak jednoduché, a přitom tolik efektivní

Moje teta mi poradila vhodit k prádlu kuličku z alobalu. Tak jednoduché, a přitom tolik efektivní

Alobal má multifunkční vlastnosti. Nedržte se tedy zkrátka a začněte plně využívat jeho potencionál ve vaší domácnosti.

alobalove kulicky pracka
Zdroj fotografie: iStock

Praní rozhodně nepatří k nejoblíbenějším domácím pracím, dokonce i přes fakt, že za člověka vlastně pere pračka. I tak totiž praní potřebuje spoustu příprav, ať už jde o výběr aviváže nebo správného programu. Poté nesmíte na prádlo zapomenout a je potřeba ho z pračky vyndat. Následně ještě přichází na řadu žehlení a třídění do skříně, což nesnáší snad úplně každý.

Prádlo bude sušší

Některé domácí práce jsou přece jen oblíbenější než ostatní. Avšak zrovna praní prádla k nim opravdu nepatří. Tato činnost by byla mnohem jednodušší, kdybychom oblečení z pračky vyndávali mnohem sušší. S pomocí tohoto triku se vám to povede. Praní, sušení a mnoho dalších úkonů bude díky tomu mnohem jednodušších a efektivnějších.

Na co všechno je dobrý alobal

Mastné nádobí už nebudete muset dlouhou dobu drhnout. Stačí si z alobalu udělat kuličku, dát na ni trochu přípravku na nádobí a pustit se do práce. Po mytí už jen nádobí opláchněte teplou vodou, mastnota již nebude žádný problém. Také si z alobalu můžete vytvořit trychtýř, díky kterému lze přelít všelijaké tekutiny do lahve. Neušpiníte tak vůbec nic a máte to za chvíli hotové.

alobal na stole
Zdroj fotografie: Depositphotos

Když do sušičky vložíte dvě kuličky z alobalu, prádlo se rychleji vysuší. Pokud potřebujete nabrousit nůžky, stačí s nimi párkrát přestřihnout pořádný kus alobalu. Jestliže jste právě dosmažili nějaké jídlo a nechcete ještě vyhazovat použitý olej, nemusíte ho nechávat v pánvi. Stačí z alobalu opět udělat trychtýř a olej nalít do nějaké sklenice. Alobal se v domácnosti opravdu hodí na vše možné.

Zdroj: CrispBot