Se zažranou mastnotou i připáleninami si poradí pivo. Skvělou službu prokáže i nábytku

V každé spíži se najde bedna s pivem. Tento mok patří k nejoblíbenějším alkoholickým nápojům a neobejde se bez něj správná party. Jeho pozitiva jsou však mnohem rozsáhlejší.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Pivo je český národní nápoj a je nedílnou složkou každé party. Jeho nahořklá chuť je nezaměnitelná a milují ho muži i ženy. Možná jste však nevěděli, že se pyšní i dalšími benefity. Pivo obsahuje látky, které vám pomohou odstranit mastnotu a nečistoty v domácnosti. Vyzkoušejte tyto triky a po nenáročném úklidu si dopřejte orosenou sklenici piva.

Pivní kyseliny rozpustí mastnotu

Při vaření se na hrncích a pánvích usazují mastnota a nečistoty. Jakmile k tomu dojde a nádobí ihned neodmočíte, čeká vás zdlouhavé a mnohdy neúspěšné drhnutí. Máte-li doma pivo, práci si výrazně usnadníte. Postačí, když do hrnce vlijete potřebné množství piva a vyčkáte cca 15–20 minut. Po uplynutí doby budete v úžasu, jak jsou pivní kyseliny účinné a mastnotu rozpustí. Nato umyjte nádobí běžným prostředkem.

Na chemická čistidla zapomeňte

Na oblečení, koberci či ubrusu se často vyskytují skvrny od nápojů a pokrmů. Nejhorší na tom je, že se jich jde složitě zbavit a mnohé hospodyňky k čištění použijí chemické prostředky. Věřte, že to je zbytečné. Na skvrnami postižená místa nalijte trochu piva a nechte účinkovat. Poté je omyjte mýdlem s vodou, aby nebyl cítit zápach chmelu.

iZdroj fotografie: Pixabay

S pivem vyleštíte i nábytek

Každá žena ví, že dokonale uklizené domácnosti se nic nevyrovná. Bohužel kupuje k čištění a leštění nábytku leštěnky a jiné chemické zázraky, což je zhola zbytečné. Barvu a lesklost navrátí dřevěnému nábytku pivní roztok. Kyseliny obsažené v pivu mají i jiné schopnosti. Představte si, že si poradí se zašlostí šperků. Postačí, když je v pivní lázni vykoupete.

Neutrácejte za drahé čističe

Přestaňte utrácet za drahé čističe a při úklidu využijte pivo, které je cenově dostupné a nebudete ho moc potřebovat. Jakmile budete mít domácnost jako klícku, můžete se usadit k televizi a vychutnat si s přáteli sklenici s pivem, které vám tak dobře posloužilo.

A k čemu používáte pivo vy?

Zdroj: Ukr.Media
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články