Stačí do pračky vhodit citron v ponožce. Zabrání ničení spotřebiče vlivem tvrdé vody

Tvrdá voda v pračce může napáchat mnoho škody. Vaše oblečení před ní ochrání zejména citron v ponožce, se kterým ho stačí prát.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Praní prádla patří mezi nejméně oblíbené domácí činnosti, a pokud s ním čas od času bojujete i vy, pravděpodobně víte proč. Mnoho lidí však často zapomíná na tvrdou vodu, která se může po čase používání přístroje objevit a zhoršit jeho funkci – to lze dle webu Ukr.Media poznat například tím, že je prádlo po vyprání tvrdé a zapáchá. Před těmito nepříjemnostmi se však můžete velmi snadno ochránit, a to použitím obyčejné ponožky s několika citrony uvnitř. 

Jednoduchý trik proti vodnímu kameni 

Pokud jste si po vyprání prádla všimli, že některé kusy zapáchají nebo jsou ztvrdlé, rozhodně to neignorujte. Na vině by totiž mohla být tvrdá voda, která vzniká po čase používání přístroje a na vašem oblečení může napáchat mnoho škody. Není však nutné v takovém případě vyhledávat odborníka nebo kupovat novou pračku. Skvěle vám postačí jednoduchý trik, který vyžaduje pouze použití ponožky a několika citronů. 

Toto aromatické ovoce má skutečně velmi pozitivní účinek na prostředí v pračce, a pokud ho použijete při čištění oblečení, nejenže zamezí tvorbě tvrdé vody, ale také buben dezinfikuje a dodá vašemu prádlu úžasně svěží vůni. Zároveň se však dle serveru TheKitchn jedná o skvělý způsob, jak zničit veškerý vodní kámen a plísně či bakterie, které se během předchozích cyklů usadily v oblasti těsnění dvířek a v dalších částech pračky. 

Strouhání citronové kůry iZdroj fotografie: Depositphotos
Citron v ponožce změkčuje oblečení a odstraňuje tvrdou vodu.

Stačí vložit pár plátků do ponožky 

Metoda je přitom velmi jednoduchá. Stačí si vzít čistou bavlněnou ponožku, vložit do ní pár plátků citronu a poté ji společně s prádlem vhodit do bubnu. Po dokončení cyklu si budete moci všimnout, jak je látka hebká, svěží a krásně voní. Na webu adbz jsme také psali, jak odstranit veškerou špínu a nebezpečné bakterie z celého přístroje.  

Jak se tato metoda osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články