Zbytky prášku, vodní kámen, plíseň a špínu odstraní jediná věc. Za 5 minut bude pračka jako nová

I pračka si jednou za čas zaslouží péči a její zásobník též. Přitom na to není třeba drahých speciálních přípravků, vystačíte si s tím, co najdete doma.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud chcete mít dokonale čisté prádlo, měla by být čistá i pračka. V jejím zásobníku se během času nahromadí nečistoty, zbytky pracího prášku, vodní kámen i plíseň. Jeho čištění je titěrná práce, ke které budete potřebovat zubní kartáček. Přesto se vám mnohdy nepodaří ho pořádně vydrhnout. Existuje však jednoduchý postup, jak toho docílíte, navíc vás to nevyjde vůbec draho.

Zřejmě ji používáte na čistění konvice

vyčištění zásobníku pračky totiž bude stačit oblíbený pomocník, jenž nechybí snad v žádné domácnosti. Kyselina citronová stojí v obchodech jen pár korun. Přitom je to pravděpodobně nejznámější a nejrozšířenější látka, která se používá třeba k čištění vnitřku rychlovarné konvice nebo vodovodního potrubí. Skvěle funguje i na nečistoty, vodní kámen a plíseň v pračce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Postup je jednoduchý. Vyndejte ze spotřebiče přihrádku na prací prostředky a ve dřezu nebo sprše z ní spláchněte všechny nečistoty, které půjdou dolů. Pak tradičně vezměte kartáček na zuby, pokuste se špínu vydrbat a zásobník opláchněte. Pokud je už nyní čistý, je to jen dobře. Podobným způsobem se snažte vyčistit i otvor v pračce, ze kterého jste přihrádku vyjmuli. Použijte hadřík a opět zubní kartáček.

Na vrchní část použijte navlhčené utěrky

Dost možná se vám odolnou špínu nepodaří tak snadno vyčistit, a proto bude muset nastoupit kyselina citronová. Stačí si z ní jednoduše vyrobit roztok. Rozpusťte zhruba dvě polévkové lžíce kyseliny citronové ve 150 až 200 mililitrech vody. Aby směs nezatékala do vnitřku pračky, ucpěte odtok z části, kde byla umístěna přihrádka zásobníku, papírovou utěrkou.

Rozprašovačem tam poté roztok nastříkejte. Na vrchní část a boky, ze kterých by směs tekla, můžete použít papírové utěrky nebo kapesníčky. Navlhčete je v roztoku a přilepte na špinavé plochy. Nechte pak kyselinu, aby udělala svoji práci. Působit by měla zhruba půl hodiny. Stejný postup zvolte i v případě samotného zásobníku. Nakonec sundejte papírové utěrky, znovu vydrhněte kartáčkem a opláchněte.

Jak čistíte zásobník a vnitřek pračky?

Zdroj: DomaciTipy
Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články