Plnohodnotný domek si může každý kutil postavit za pouhých 40 000 Kč. Skvělý způsob, jak se vyhnout nájmu i zadlužení

Tato společnost nabízí výrobu a dodávku malého stavebnicového domu, který si může sestavit každý kutil s nízkým rozpočtem. Cena je až neuvěřitelně nízká.

i Zdroj fotografie: S vědomím Arched Cabins
i Zdroj fotografie: S vědomím Arched Cabins
i Zdroj fotografie: S vědomím Arched Cabins
Další 0 fotografie
                   

V současné době roste ve světě stále větší množství alternativ k tradičnímu bydlení, a to hned z několika pádných důvodů – ekonomických, ekologických a také pro návrat k jednoduššímu životu v souladu s jeho principy. Samozřejmě je nutné brát na vědomí, že pokud tento způsob žití láká i vás, musíte být připraveni vzdát se svého pohodlí a začít myslet efektivněji co se týče domácnosti. Avšak vzhledem k rozsahu tohoto trendu je zřejmé, že to opravdu stojí za to, neboť firmy nabízejí čím dál praktičtější, dostupnější a pohodlnější „minidomky“.

Jedinečná stavebnice domu se vším, co potřebujete

Jedním takovým příkladem je tato firma Arched Cabins z Texasu, která přišla s jedinečným konceptem. Prodává malé obloukové domky ve formě stavebnice, a to za cenu, která se vymyká naprosto veškeré konkurenci. Přestože jde o ojedinělou nabídku, mají tyto typy domků mnoho podobného s běžnými staveními a některé kusy dokonce nabízí kromě přilehlé terasy také malý balkon v prvním patře. Domky pak mohou mít různý počet otvorů, průzorů nebo velké skleněné dveře, které nabízí průchod pro sluneční paprsky.  

iZdroj fotografie: S vědomím Arched Cabins

Tyto malé domky také disponují střechou tvořenou ze 30 až 50 % z recyklované oceli, která připomíná plech kontejnerových domů. V tomto případě je ovšem navržena tak, aby umožňovala sběr dešťové vody. Kromě toho všechny stavebnice disponují minimálně izolací R13, která omezuje spotřebu energie, a dokonce je možné vybavit je solárními panely a kolektory na vodu. Prodejce těchto originálních stavení pak nabízí také 40letou záruku. 

Dovoz naprosto kamkoliv 

Společnost Arched Cabins nabízí službu dodání do 8 až 10 týdnů od objednání stavebnice, a to nejméně ve 48 amerických státech v okolí sídla společnosti. Jediná podmínka, kterou si nárokují, je, aby byla cesta k zákazníkovi dostatečně široká (tedy alespoň 3 metry) a nebyla nijak poničená. Je však třeba zmínit, že interiér těchto domů nebývá vybaven – to je ovšem za cenu v přepočtu 40 000 korun pouhý detail. Kromě toho si jej pak majitel může vybavit přesně tak, jak si to představuje. 

Některé modely, které firma nabízí, se samozřejmě mohou vyšplhat až na 500 000 korun. V takovém případě jde o luxusnější kousky, které disponují více vymoženostmi a mnohdy také větším prostorem. Jedná se o skvělý koncept, který se řídí motem „v jednoduchosti je krása“ a podle majitelů poptávka po stavebnicových domech neustále roste. Níže se můžete také podívat na ilustrační video, které vás provede celým stavením a osvětlí vám myšlenku celého projektu. 

Galerie

Další 0 fotografie

Jak byste si takový domek zařídili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články