Zavírat po použití pračky dvířka či ne? Ne vždy musí být všeobecně známé pravidlo to správné

Praní prádla je nutností, kterou musí dělat každý člověk, jinak by mu jeho oblečení moc dlouho nevydrželo. Občas je ale těžké rozeznat, co spotřebičům prospěje a co naopak ne.

i Zdroj fotografie: Getty Images
                   

Jakmile člověk vlastní svou domácnost, dojde mu, že čím lépe se k ní bude chovat, tím více se mu to v budoucnosti vyplatí. Mnoho lidí si proto od okolí a různých zdrojů dohledávají různé triky, které by jim mohli pomoci. Jenomže ne vždy je to, co propaguje většina, skutečně prospěšné. Je proto dobré si všechny informace ověřit, třeba i to, jestli se mají po doprání otevírat dveře od pračky.

Proč by se to tedy dělat „mělo“?

Praní prádla vlastně není žádná alchymie. Špinavé umístíte do pračky, popřípadě rozdělíte na barvy (v dnešní době mají některé program, kdy už ani tohle dělat nemusíte), zavřete dvířka, dodáte prášek s aviváží a zapnete. Po dokončení tohoto procesu, během kterého si můžete v klidu odejít někam do obchodu, nastává ovšem záludná otázka. Nechat dveře otevřené, nebo ne?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Většina lidí by vám určitě řekla, že je nutné je rozhodně nechat otevřené. V pračce se totiž nachází hodně vlhkosti a vzhledem k její struktuře není zas tak těžké, aby v opačném případě zatuchla. To poté může vést k mnoha problémům, jako je smradlavé prádlo či dokonce tvorba různých usazenin, plísní a obecně nečistot. Kdysi by tohle byla pravdivá tvrzení, ale doba se posouvá a s ní i metody, jak o věci pečovat.

Jak tedy s pračkou správně zacházet

Nyní si je potřeba situaci rozdělit na dvě různé možnosti. První je vlastnit starou pračku a druhá vlastnit novější. Když vlastníte starší pračku, není zase tak špatný nápad nechat ji po doprání otevřenou. Je ovšem potřeba dbát na to, že ji nesmíte nechávat otevřenou moc dlouho. Jinak riskujete, že se vám u ní rychleji opotřebí různé díly, dokonce se mohou i uvolnit či úplně vypadnout panty, což už je samozřejmě na zavolání údržbáře. Co se týče novějších praček, u těch dvířka nemusíte nechávat otevřená vůbec.

iZdroj fotografie: Unsplash

Výrobci se neustále posouvají v tom, aby produkt vytvořili co nejvýhodněji pro zákazníka. Tím mu logicky dají více důvodů si u nich nakoupit. A proto došli do bodu, kdy pračka po doprání nezanechá skoro žádnou vodu, čímž se eliminuje riziko zápachu a jiných komplikací. Ve výsledku ten zápach způsobíte právě tím, když ji budete na sílu otevírat. Co se týče praček s vrchním plněním, nechávejte je také zavřené. Jinak vlhkost steče do pantů a poškodí se pružiny.

Jak jste to do dnešního dne dělali po doprání vy?

Zdroj: BHG

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Nela Maloňková
Autor článku

Nela Maloňková

Jsem kreativní redaktorka, která se vášnivě zabývá architekturou, designem i zahradou. S otevřeným srdcem prozkoumávám nekonečné inspirace a trendy, které tyto oblasti nabízejí. Mé bohaté zkušenosti mě vedou k přinášení svěžích a praktických nápadů do každého článku, který píši. Společně objevujeme harmonii mezi estetikou a funkčností, aby každý čtenář našel krásu ve svém životním prostoru.

Zobrazit další články