Jednoduché čistící triky do vaší domácnosti | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Kapka zubní pasty vyleští k dokonalosti zašlé plasty, parapet, mikrovlnku i umazané zdi. Poradí si nepřemožitelnými skvrnami raz dva

Kapka zubní pasty vyleští k dokonalosti zašlé plasty, parapet, mikrovlnku i umazané zdi. Poradí si nepřemožitelnými skvrnami raz dva

Uklízení je aktivita, ke které se musí mnozí z nás neustále přemlouvat. Existují však triky, díky kterým si tento nepříjemný čas usnadníte a zefektivníte.

zubni pasta
Zdroj fotografie: Pixabay

Úklid je nepříjemná aktivita, která často vyžaduje velkou dávku odhodlání. Někdy musíme uklízení věnovat obrovské množství úsilí dokonce po celý den. Aby však vaše domovy vypadaly tak, jak si představujete, můžete vyzkoušet tyto domácí triky. Mnohdy díky nim ušetříte spoustu času.

Čistěte pračku tak, aby vám sloužila bez problémů

K čištění pračky již nepotřebujete žádné drahé čisticí prostředky. K jejímu lesku totiž můžete použít obyčejný ocet. Pokud jej nalijete do pračky namísto prášku na praní a nastavíte systém na dlouhé praní, stroj bude posléze zářit čistotou. Mimo to ocet také pomáhá účinně vyprat barevné oblečení. Použijte ho trošku společně s práškem na praní a perte jako vždy. Jako bonus se díky němu k oděvům již nikdy nepřilepí žádné zvířecí chlupy. 

uklid ocet citron
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jak prát dětské hračky, aby zachovaly svojí čistotu 

Každý rodič jistě zná situace, kdy jsou malinkaté hračky (jako je lego) rozházené v každém zákoutí po celém domě a mnohdy i venku před ním. Děti je jednoduše nechají na podlaze, protože si skutečnost, že se mohou zašpinit, neuvědomují. Jednou za čas je tedy potřeba veškeré takové drobné hračky vyčistit. Naštěstí ale existuje způsob, jak si při tom ušetřit mnoho času. Umístěte všechny do síťového pytle a vyperte je v pračce. 

Snadno odstraňte nepřemožitelné skvrny na podlaze 

Mnozí z nás se již někdy setkali s nadějným zájmem menších dětí o to, aby své výtvarné nadání projevovaly kreslením na stěny či podlahu. Zbavit se takových čmáranců však může vyžadovat spoustu času a úsilí. Chcete-li je snadno odstranit, vymačkejte obyčejnou zubní pastu na vlhký hadřík a třete jej o poškozenou část stěny. Čmárance však lze odstranit také lakem na vlasy nebo deodorantem (či jakýmkoli aerosolem). Jednoduše jej nastříkejte na zasažené místo a poté omyjte vodou.

zubni pasta
Zdroj fotografie: Depositphotos

Čištění vaší mikrovlnné trouby

S tímto trikem zvládnete vyčistit vaši mikrovlnnou troubu za pouhých pět minut! Rozkrojte citron na polovinu, vložte jej do libovolného šálku a přidejte trochu skořice. Dále umístěte šálek dovnitř mikrovlnné trouby a zapněte ji na pět minut na nejnižší stupeň výkonu. Rozehřátý citron pomůže vnitřek mikrovlnky důkladně vyčistit a vydezinfikovat, zatímco se skořice postará o odstranění nepříjemného zápachu.

Zdroj: BrightSide