9 věcí v domácnosti, co mohou způsobit potíže | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 9 věcí, které používáte každý den, ale zapomínáte je měnit. Často jsou důvodem vašich zdravotních problémů

9 věcí, které používáte každý den, ale zapomínáte je měnit. Často jsou důvodem vašich zdravotních problémů

Jistě víte, že o domácnost se musíte starat každý den, jinak moc fungovat nebude. Úkonů je ovšem hodně a těchto devět věcí se v nich lehce ztratí. Pak ale mohou nastat problémy.

myti nadobi
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ať už žijete sami, nebo již máte rodinu s dětmi, povinnostem se rozhodně nevyhnete. V domácnosti je toho potřeba dělat hodně, a to každý den, je to taková celoživotní a každodenní práce, ze které nemůžete dát výpověď. Je proto super mít možnost se dočíst například o těchto devíti věcech, na něž byste si měli dávat pozor.

Drátěnka vám nevydrží celý život

Používání drátěnek je asi ta nejlepší cesta, jak nádobí řádně vyčistit a vyhnout se všemožným bakteriím. Jenomže jelikož jsou neustále ve styku se špinavými a vlhkými věcmi, je jasné, že si je doma nemůžete držet měsíc. Proto mějte vždy jistotu, že jste je řádně vyměnili.

houbicka a dratenka na nadobi
Zdroj fotografie: Depositphotos

Štětku na záchod okamžitě vyměňte

Buďte upřímní, kdy jste vaši štětku kupovali? Při stěhování do nového? Čest výjimkám, ale spousty lidí ani netuší, že jedna štětka opravdu nemůže sloužit „do roztrhání“. Její výměnou zajistíte, že každé vyčištění bude skutečně úplné a nebudete jím roznášet bakterie.

S oblíbeným prostěradlem se rozlučte

Pokud ho nemáte vyrobené ze 100% bavlny, v tomto jediném případě by stačilo pravidelné praní. Ale jinak? Ať se budete snažit sebevíc, ani prané prostěradlo nikdy nebude úplně čisté, a časem navíc maximálně tak zdrsní svůj povrch. Novým trendem jsou navíc bambusová prostěradla, můžete je vyzkoušet.

postel s posteradlem
Zdroj fotografie: Freepik

Zubní kartáček je také potřeba měnit

Zrovna v tomto případě nečekejte nijak dlouho a pravidelně si choďte kupovat nový zubní kartáček. Ať už z drogerie, nebo kvalitnější přímo od zubaře, vaše zuby vám za to poděkují. A pokud jste zrovna prošli nachlazením nebo nemocí, tím spíš na nic nečekejte.

Do tašky byste to možná neřekli

Ale i ona je dobrým sběratelem bakterií, jelikož je v ní denně umístěno x věcí, které se různě prostřídávají. Člověk do ní sahá prakticky kdekoliv a kdykoliv a ruce si před tím většinou nemyje. Jak asi její dno může vypadat? Nemusíte ji ovšem hned měnit, jen byste se měli naučit ji vždy zavěsit do vzduchu, aby se špinavým spodkem nedotýkala vašeho domova.

zena drzici cernou kabelku
Zdroj fotografie: Freepik

Dřevěné krájecí desky už raději ne

Možná máte svou oblíbenou ještě po babičce, ale skutečně byste ji měli okamžitě vyměnit, a to co nejrychleji. Proč? Ukázalo se, že zbytky jídla z dřevěné desky nikdy kompletně nevyčistíte. Pokud je ovšem vyměníte za plastové, bude se vám na nich dobře krájet a dezinfekce bude také úspěšná.

Zkuste přejít na bambusové ručníky

Jsou mnohem šetrnější k přírodě, a navíc je seženete za rozumnou cenu. Jsou vysoce savé a oproti běžným froté ručníkům mnohem rychleji schnou, čímž se na nich přirozeně drží o mnoho méně bakterií.

bile rucniky na posteli
Zdroj fotografie: Freepik

Vyzkoušejte rohožku vyměnit za absorpční

Tento typ se hodí hlavně lidem, kteří vlastní domácího mazlíčka. S těmi je to občas těžké, jelikož si zkrátka rádi hrají a nesčetněkrát dojde k tomu, že se z procházky vrací celí od bláta a trávy. Kdo by jim to mohl vyčítat, když jsou tak spokojení. Každopádně tato rohožka jim zabrání dostat se domů se všemi těmi zbytky z venku, které nosí na tlapkách.

Láhev vody je lepší střídat

Patříte k těm lidem, kteří plastovou láhev používají ještě několikrát, protože nechtějí kupovat stále nové a raději si dělají vlastní pití? Je to sice ekologičtější, ale za jakou cenu. V takových láhvích se totiž může hromadit spousta bakterií, a to pro vaše zdraví rozhodně nebude nic dobrého. Teď už bude uklízení domova mnohem snadnější, že?

Zdroj: The Spruce