Strčte do radiátoru jenom tuhle jednu věc a budete mít doma hned tepleji. Dají se tím ušetřit tisíce korun ročně

Zapomenutá údržba radiátorů může negativně ovlivnit efektivitu vytápění domova. Jednoduchý postup od Danielle vám pomůže zajistit optimální výkon topení.

i Zdroj fotografie: Sahaib/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Příprava radiátorů před topnou sezonou je téma, které se často probírá, ale mnoho z nás na to jednoduše zapomíná. Čisté radiátory jsou klíčové pro efektivní vytápění domova. Jak však správně radiátory vyčistit?

Čištění radiátorů

Danielle, vášnivá milovnice úklidu a aktivní uživatelka TikToku, se rozhodla sdílet své osvědčené postupy na udržení čistoty v domácnosti, včetně tipů na čištění radiátorů. Špinavé radiátory mohou negativně ovlivnit efektivitu vytápění. Uvnitř se totiž hromadí prach, pavučiny a jiné nečistoty, což může zpomalit proudění teplého vzduchu, účinnost radiátorů, ale také způsobit alergie nebo astma. Danielle vysvětluje, že pravidelným čištěním radiátorů můžeme předejít těmto potížím a zajistit optimální vytápění v zimním období.

Efektivní metody čištění

Existuje několik způsobů, jak radiátory vyčistit, například foukáním fénem nebo použitím parního čističe. Danielle však přichází s jednoduchým postupem, který zahrnuje běžné domácí prostředky. Podle Danielliny metody na čištění radiátorů budete potřebovat vodu, prostředek na mytí nádobí a něco na ochranu podlahy, jako je například ručník. Před začátkem procesu odstraníte horní mřížku radiátoru a umístíte ručník pod něj, abyste zachytili odpadlou vodu a nečistoty. Poté ve směsi vody a prostředku na mytí nádobí radiátor pečlivě omyjete. Tento postup provedený po celé délce radiátoru zajistí účinné vyčištění.

iZdroj fotografie: Depositephotos

Návod na čistění radiátorů

Daniellina metoda se ukázala jako účinná, avšak doporučuje se tuto důkladnou údržbu radiátorů provádět pouze jednou ročně, což pomůže předejít možné rzi a zajistí optimální výkon topení.

@cleaningwithdanielled

SPRING CLEAN- day 17.. clean radiators ☑️ #cleaningwithdanielle #springcleaning

♬ Make Me Feel Good – Tion Wayne & Bru-C Remix – Belters Only & Tion Wayne & Bru-C & Jazzy
Zdroj: TikTok.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články