Je sestavený do 60 minut a v průběhu let lze měnit jeho půdorys. Modulární dům navíc umožňuje žít kdekoli na světě

Tento moderní obytný dům s plnou výbavou lze postavit prakticky kdekoli na celém světě. A to v neuvěřitelně rychlém čase.

i Zdroj fotografie: S vědomím LTG
i Zdroj fotografie: S vědomím LTG
i Zdroj fotografie: S vědomím LTG
i Zdroj fotografie: S vědomím LTG
i Zdroj fotografie: S vědomím LTG
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Německé architektonické studio LTG Lofts to go vytvořilo pro mobilní domek originální modulární design pod názvem Coodo. Tyto typy staveb se rychle sestavují z elegantních modulů a lze je smontovat i na velmi malém pozemku. K jejich montáži navíc nepotřebujete žádnou složitou techniku nebo další pomůcky. Kromě toho také nejsou zátěží pro životní prostředí a lze je libovolně přesouvat, což mnozí ocení.

Nejen pro pohodlné bydlení

Kromě samotného přebývání se dají také umístit do restaurací, obchodních domů nebo kanceláří. Prázdné díly těchto modulů mezi sebou lze také vzájemně kombinovat. Vznikají tak prostorné místnosti zcela libovolné velikosti. Celková plocha designu Coodo se pohybuje v rozmezí 36–96 metrů čtverečních, a to v závislosti na požadavcích zákazníka. Moduly jsou vyrobené z velmi odolných materiálů, které obstojí v jakémkoli klimatu.

Třívrstvá okna mají dvojité zasklení, které dům chrání před veškerým okolním hlukem. Speciální filtry navíc čistí vnitřní vzduch a udržují v interiéru příjemnou vlhkost. Úroveň osvětlení a teplotu lze ovládat na dálku. Modulární domy disponují vlastní aplikací pro chytré telefony. Na místo určení jsou dopraveny nákladními automobily, samotná vykládka pak zabere několik minut, nejdéle hodin, záleží na složitosti konkrétního provedení.

Co je to modulární dům?

Modulární domy jsou obecně zpravidla pasivní nebo velmi nízkoenergetické stavby, vyrobené v suchém prostředí ve výrobních halách. Zde se připraví včetně vybavení a rozvodů a následně je kamiony převezou na místo. Tam jsou díly vyloženy a maximálně během hodiny je smontován celý dům. Název „modulární” pochází z toho, že jsou složeny z modulů, které lze prakticky libovolně měnit, přesouvat nebo rozšiřovat.

iZdroj fotografie: S vědomím LTG

Například single lidé si vystačí s jedním či dvěma díly, větší rodina ocení velkorysejší stavbu ve tvaru L včetně příjemné terasy. Neocenitelnou výhodou těchto domů je skutečnost, že se mohou plynule rozrůstat (nebo naopak zmenšovat) s rostoucími potřebami každé rodiny. Například mladý pár může začínat s dvojmodulem a postupně přistavovat rozšíření podle počtu narozených dětí, případně rodičů, kteří s rodinou setrvávají.

Jak moc vás tento způsob stavby domova oslovil?

Zdroj: HomeBuilding

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články