Každá barva květin má jiný význam. Podívejte se jaký | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Každá barva má svůj význam, a tak je tomu i u květin. Pokud ji chcete někomu darovat, podpořte své poselství správným výběrem

Každá barva má svůj význam, a tak je tomu i u květin. Pokud ji chcete někomu darovat, podpořte své poselství správným výběrem

Květiny jsou ozdobou každé domácnosti. Dokážou provonět náš domov, ale také mu dodají jedinečný vzhled.

kvetiny 1
Zdroj fotografie: Depositphotos

Květiny se od sebe liší nejen svým druhem a vůní, ale také svojí barvou. A právě ta s sebou mnohdy nese odlišné poselství. Ve floristice, tedy oboru zabývajícím se květinami, má právě barva květin svůj zvláštní význam. Barvy totiž na naše emoce působí víc, než si myslíme. Dokážou nejen ovlivnit naši náladu, ale také vyvolat vzpomínky. 

Každá barva má svůj zvláštní význam 

Pokud vybíráme květiny, měli bychom dát pozor nejen na druh, počet, ale i na jejich barvu. Právě ta v sobě skrývá zvláštní poselství. Pro různé příležitosti se také hodí různé barvy. Nejčastější barvou, kterou při výběru květin volíme, je barva žlutá. Díky té dáváme obdarovanému najevo náš přátelský vztah k němu. Díky tomu, že žlutá barva je barvou slunce, přináší do našeho domova teplo a navozuje dobrou náladu. 

kvetiny barvy
Zdroj fotografie: Pexels

Žlutá barva je i velmi povzbuzující. Pokud chceme obdarovat někoho dlouhodobě nemocného, je žlutá květina tím nejvhodnějším dárkem. Častou květinou, kterou dostáváme z lásky, jsou růže, které mají rudou barvu. Jedná se o velmi výraznou a odvážnou barvu, jež je považována za barvu lásky a vášně. Vzhledem k tomu, že tato barva odpovídá barvě krve, jedná se o symboliku života, ale i smrti.

Obyčejné barvy v sobě skrývají velké poselství 

Modré květy jsou naprostým opakem energické a vášnivé červené. Vyzařují klid a do našeho domova vnáší harmonii a vyrovnanost. Pomáhají nám relaxovat a jsou vhodným darem k narozeninám. Symbolem čistoty a dokonalosti je barva bílá. To je hlavní důvod, proč jsou bílé květy první volbou pro svatební kytici nebo na oslavu narození potomka. Bílá je unikátní v tom, že existuje v mnoha odstínech. 

kytice puget zena ruce
Zdroj fotografie: Pexels

Barva symbolizující mládí a zamilovanost je bezpochyby růžová. Z tohoto důvodu se velmi hodí na zásnubní slavnost nebo oslavu výročí. Na růžové květy můžeme narazit v sytých nebo naopak světlých odstínech. Syté jsou vhodné na vyjádření hlubokých citů, světlé vyjadřují romantický vztah. Pokud chceme někomu dopřát kousek štěstí, jasnou volbou jsou květy zelené barvy. I přesto, že se nám mohou jevit jako nevýrazné, jsou symbolikou krásy, růstu a hlavně zdraví. 

kvetina oranzova ruze
Zdroj fotografie: Pexels

Pokud chceme někomu vyjádřit vděčnost a poděkování, ideální volbou jsou květiny oranžové. Vyjadřují také to, že obdarovaný je naším dobrým přítelem, proto se hodí jako dárek k narozeninám. Při ocenění úspěchu se hodí sáhnout po fialových květech. Může se jednat o úspěch studijní, pracovní, ale i narození potomka. 

Zdroj: Flowers