Odlakovač na nehty, boty, podlahu i nože: Situace, které se dají touto tekutinou zachránit

Odlakovač na nehty je nedílnou součástí kosmetického kufříku každé parádivé ženy. Jeho zázračné účinky využijete i v následujících 14 případech.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V běžném životě nastanou chvíle, kdy benefity odlakovače na nehty okamžitě oceníte. I když je pravda, že kvůli svému složení nepříjemně zapáchá, vynahradí vám to svými vlastnostmi. Díky vysoce hořlavému acetonu, který funguje jako rozpouštědlo mastnoty a barvy, odstraníte skvrny a nečistoty všeho druhu.

1. Klávesnice bude jako nová

Mezi tlačítky klávesnice počítače se usazují zbytky jídla i prach a nečistot se nelze efektivně zbavit. Zředěný odlakovač aplikujte na vatu, čímž se skvěle dostanete i do těžko dostupných míst.

2. Dejte sbohem skvrnám na porcelánu

Porcelánové šálky a talířky se po čase zanášejí. Usazují se na nich skvrny od čaje a kávy. Pomocí odlakovače se jich zbavíte, než řeknete švec. Poté nádobí umyjte saponátem, jak jste zvyklí.

3. Odřená podlaha bude minulostí

Odřenou podlahou se jistě chlubit nebudete. Pokud nechcete kupovat novou, na poničené místo aplikujte kapku odlakovače a rozetřete ho vatovým tamponem. Následně vše omyjte mýdlovou vodou a vysušte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4. Dezinfekce čepelí

Určitě by vás nenapadlo dezinfikovat drahé čepele a žiletky na holení v odlakovači. Po delším užívání je ponořte do roztoku s odlakovačem, čímž obnovíte jejich lesk. Nezapomeňte je vysušit kapesníkem.

5. Když nelze nálepky na zboží odstranit

Snad každého člověka rozčílí, když si koupí nějakou věc a nemůže z ní odlepit cenovku. I v tomto případě je odlakovač skvělým pomocníkem. Nakapejte ho na kousek vaty a cenovku pomalu sloupnete.

6. Boty z lakované kůže budou lesklé

Prahnete-li po lesklé obuvi z lakované kůže, ošetřete ji odlakovačem na nehty a poté otřete vlhkým hadříkem. Je skvělé, že tato metoda navrátí šmrnc i kabelkám z umělé kůže.

iZdroj fotografie: Depositphotos

7. Barva na sklech okna není estetická

Po malování se může na okenních sklech objevit barva, což je esteticky nepřípustné. Zabarvené místo potřete vatovým tamponem s troškou odlakovače a nechte chvíli působit. Poté otřete.

8. Zbavte se škrábanců na ciferníku hodinek

Odlakovač je užitečným pomocníkem, když se potřebujete zbavit škrábanců na ciferníku hodinek, dokonce i chytrých! Ciferník vyrobený z odolného plastu bude opět jako nový.

9. Skvrny od inkoustu nebudou noční můrou

Pokud smícháte jeden díl odlakovače na nehty s dvěma díly vody a nakapete směs na kousek vaty, bez prodlení tak odstraníte skvrny od inkoustu na oblečení. Po rozpuštění inkoustu oděvy vyperte.

iZdroj fotografie: Pixabay

10. Kdo by neznal stinné stránky vteřinového lepidla

Vteřinové lepidlo je dobrý sluha, ale zlý pán. S tubičkou se špatně manipuluje, a proto občas vystříkne tam, kam nemá. Naneste odlakovač na tampón a špinavé místo s ním hravě očistíte. Takto rozhýbete i zatuhlé víčko na tubičce.

11. Roztavený plast bude pryč raz dva

Určitě se vám někdy stalo, že jste nedopatřením roztavili plastovou část spotřebiče v domácnosti. Za pomoci odlakovače se taveniny zbavíte. Stačí na ni aplikovat rozpouštědlo a poté otřít.

12. Odlakovač vyčistí zašlé umyvadlo

Jestliže si nevíte rady se zašlými skvrnami na vaně nebo umyvadle, potřete je odlakovačem a houbičkou vydrhněte. Nechte chvíli působit a pak vše důkladně spláchněte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

13. Rozřeďte si ztuhlý lak na nehty

To je zlosti, když vám oblíbený lak na nehty ztuhne. Nemusíte být nešťastní, protože ho rychle zředíte právě odlakovačem. Do laku nakapejte potřebné množství odlakovače a směs protřepejte. Lak se rychle rozředí.

14. Expresní odstranění pijavic

Na exotickou dovolenou si s sebou přibalte odlakovač na nehty. Pokud byste přišli do kontaktu s pijavicemi přisátými na kůži, zbavíte se jich odlakovačem na nehty, protože jim prostě nevoní.

Na co používáte odlakovač na nehty vy?

Zdroj: WonderHowTo
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články