V případě války či apokalypsy ubytuje až 75 lidí na 5 let: Přestavěné raketové silo má i bazén, kino a park pro psy

Obavy z budoucnosti v dnešní době neustále rostou. Známá společnost se proto rozhodla přestavět staré raketové silo pro případ jakékoliv globální katastrofy.

i Zdroj fotografie: S vědomím Survival Condo
i Zdroj fotografie: S vědomím Survival Condo
i Zdroj fotografie: S vědomím Survival Condo
i Zdroj fotografie: S vědomím Survival Condo
i Zdroj fotografie: S vědomím Survival Condo
i Zdroj fotografie: S vědomím Survival Condo
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Většina lidí si v současné době začíná čím dál více uvědomovat, že budoucnost může být opravdu nepředvídatelná. Dokonce i věda často pracuje na základě minulých vzorců a zvyklostí, které vedly ke globálním problémům, a odráží se od nich, aby jim lidstvo dokázalo předcházet. Tuto skutečnost však vzali na vědomí také některé společnosti s nemovitostmi a Survival Condo není výjimkou – profesionální tým zaměstnanců se proto pokusil přestavět staré raketové silo na luxusní resort pro přežití, který pojme až 75 lidí na pět let.

Bezpečné místo, kde najdete naprosto vše 

Obytné prostory a vybavení, které profesionálové z Survival Condo dokázali dát dohromady, jsou na špičkové úrovni a zahrnují například bazén o objemu téměř 230 000 litrů, lázně, kino, společenskou místnost, cvičební zařízení, krytou střelnici, vybavené zdravotnické zařízení, horolezeckou stěnu, a dokonce také psí park pro chlupaté společníky. Mnoho lidí, kteří toto místo viděli, navíc tvrdí, že kdyby se jim podařilo dostat dovnitř, možná by ho už nikdy nechtěli opustit. 

Obyvatelé tohoto místa pak dodávají, že stejně kvalitní byt v jiné části Ameriky (zejména v New Yorku) by je stál stejně, ne-li více. Je však třeba vzít v potaz, že v tomto stavení, které odolá každé apokalypse nebo třeba válce, je navíc klid. Není to proto pouze luxus, jenž neustále přitahuje nové klienty, ale také nepřekonatelná bezpečnost. Na té byl navíc celý projekt založen, a proto je klíčem celého marketingu a byznys plánu – přece jen nikdy nevíte, co se může stát, a proto je dobré být připraven na každý scénář. 

Vybere si naprosto každý

Nápad postavit tyto futuristické byty vzešel ze způsobu, jakým vládní projekty modernizovaly bunkry pro maximální pohodlí, dlouhou životnost a bezpečnost lidí. „Viděl jsem, že vláda vynakládá velké peníze jak na nové bunkry, tak na modernizaci těch starých. Z toho jsem usoudil, že možná ví něco, co většina společnosti ne. Na nic proto nečekáme a snažíme se poskytnout bezpečí pro každého,“ sdělil hlavní developer projektu. Pokud vás zajímá, jak jsou tyto bunkry bezpečné, můžete si být jisti, že vydrží i ty nejsilnější výbuchy. 

iZdroj fotografie: S vědomím Survival Condo

Ceny bytů se pohybují od 500 000 dolarů (zhruba 11 200 000 Kč) do 3 milionů dolarů (zhruba 67 000 000 Kč), tudíž si může vybrat naprosto každý. Majitelé společnosti také promluvili o tom, jakých scénářů soudného dne se kupující obávají. Nejčastěji prý padá slovo pandemie, terorismus a globální změny počasí, které povedou k nedostatku potravin a celosvětovému kolapsu. Zdůrazňují však, že jeho kupující nejsou žádní konspirátoři a podivíni. Mezi zájemce patří spíše vzdělaní a úspěšní jedinci, již chtějí mít klidnou mysl. 

Nepředvídatelná budoucnost

Vzhledem k chaotické sérii událostí, se kterými se společnost musela potýkat během několika málo posledních let (od globální pandemie po rostoucí známky možného konfliktu mezi hlavními státy světa), je velmi těžké předvídat, jaké události se mohou odehrát v budoucnosti. Proto je dobré zajistit si bezpečný prostor, ve kterém se můžete v případě potřeby izolovat, a ochránit tak sebe i svou rodinu. 

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie

Jak se před nejistou budoucností chráníte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články