Domov snů je vyšel na 250 000 Kč: Šikovný mladý pár si předělal dodávku a má vše, co k životu potřebuje

Bydlet s minimálními náklady je snem každého. Tento pár se rozhodl eliminovat výdaje a z obyčejné starší dodávky vytvořil místo pro život.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidé jsou v současné době čím dál více odvážnější a kreativnější, a to zejména pokud jde o řešení celosvětového problému s nájmem. Mladé páry ze všech zemí proto přichází s nápady, které se vymykají jakýmkoliv pravidlům a konvencím, a hledají způsoby, které jim umožní žít v požadované kvalitě, aniž by musely své celoživotní úspory utrácet za předražený nájem. A právě tento skvělý nápad si na internetu získal velkou oblibu. Jedná se o přestavbu staré dodávky na efektivní domov s jednou ložnicí. 

Skvělý projekt za málo peněz

Adam a Nikki, mladý pár z Velké Británie, se jednoho dne rozhodli, že přestanou utrácet většinu svých příjmů za předražené nájemné ve svém rodném městě. Na nic proto nečekali a začali vymýšlet plán, který by jim umožnil žít v určité kvalitě a za téměř žádné peníze a taky se přestat tolik stresovat tím, zda a jak si budou moct dovolit mít střechu nad hlavou v nadcházejících měsících. Nejprve se podívali na eBay, kde našli starou, ojetou dodávku Ford Transit Luton Box za 4 500 dolarů (zhruba 100 000 Kč).

Starý stroj začali ihned s láskou přestavovat na mobilní domov, který by jim umožnil pohodlně cestovat a žít kvalitně, jak byli zvyklí. Celá přestavba je vyšla na pouhých 6 600 dolarů (zhruba 150 000 Kč) – Adam však říká, že projekt mohl být proveden mnohem úsporněji, ale byl to proces učení, protože ani jeden z nich neměl mnoho zkušeností s tímto oborem. Nikki ve skutečnosti nikdy předtím nevzala do ruky ani vrtačku, ani kladivo s hřebíky. Alespoň to byla podle mladého páru větší sranda.

Nenápadný dům se vším, co je k životu potřeba 

Dům tohoto mladého páru je velmi nenápadný – na první pohled to dokonce vypadá, jako by se jednalo o obyčejný stěhovací vůz. Jakmile však zvednete jeho zadní část, odhalí se malá veranda, která vede do plně izolovaného centrálního prostoru. Zde se nachází podkrovní postel, vybavená kuchyň, toaleta se sprchou, obývací pokoj, a dokonce také topení. Uvnitř nechybí spousta skříněk a polic na uložení věcí ani malá nádrž na vodu, která stačí na naplnění rychlovarné konvice, například na přípravu dobré ranní kávy. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Adam a Nikki zakomponovali do svého pojízdného domova mnoho vymožeností, jako jsou například polštáře a přehozy, které jej činí mnohem útulnější. Celkově však tomuto místu dominuje jednoduchost, což je také přesně to, o co majitelům od začátku šlo. Je to jejich vášnivý projekt, jehož cílem je mimo jiné zjistit, zda dokáží žít prostě a najít štěstí v zážitcích a lidech, které potkají, místo aby se neustále stresovali placením měsíčních účtů a žili v předražených ubytováních.

Už žádný stres

Mladému páru se však ve výsledku podařilo sestavit útulný domov, za nějž neutratí zdaleka tolik peněz jako dříve. To, že od něj vyžadovali jednoduchost, jim nyní navíc umožňuje žít bez zbytečností a vyhýbat se stresovým situacím, které je trápily dříve. Níže se můžete podívat na video, jež vás provede celou dodávkou. Adam a Nikki v něm také prozradili, že se brzy chystají vyrazit na dlouhou cestu do Francie.

Jak dlouho byste v tomto pojízdném domově vydrželi bydlet vy?

Zdroj: SWNS
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články