Vyberte si rostlinu podle typu vaší osobnosti | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Nejlepší pokojová rostlina na základě vašeho typu osobnosti. Zvolte si tu pravou a budete všichni prosperovat

Nejlepší pokojová rostlina na základě vašeho typu osobnosti. Zvolte si tu pravou a budete všichni prosperovat

V každé domácnosti by mělo být několik rostlin, jež dokážou vytvářet zdravé prostředí. Mnoho lidí však netuší, kterou vybrat, protože jich existuje velké množství.

pokojove rostliny zelen
Zdroj fotografie: Unsplash

Jestliže stále váháte nad tím, proč si domů pořídit rostliny, měli byste znát několik jejich výhod. Některé druhy dokáží eliminovat vlhkost, díky čemuž se vyhnete plísním na stěnách. Na lidskou psychiku působí blahodárně a navíc produkují potřebný kyslík. Umístit je můžete téměř do každé místnosti, protože čistí vzduch a rovněž vypadají hezky. Nemusíte si pořizovat ani osvěžovače vzduchu, když budete mít doma dostatek rostlin. Pokud nevíte, kterou vybrat, zkuste to například podle toho, jaká je vaše pravá povaha.

Máte rádi praktické věci

Milovníci praktických věcí by se měli podívat po rostlině s názvem fíkus drobnolistý. Je vhodná do každého bytu jako nenáročná rostlina. Neměla by být postavena v průvanu a bude se jí dobře dařit na slunném nebo mírně stinném místě. V letním období ji zalévejte přiměřeně a hnojte při každém druhém zalévání.

fikus malolisty
Zdroj fotografie: Depositphotos

Substrát udržujte stále vlhký, ale pozor na vysychání nebo přelití. V zimě nezalévejte téměř vůbec a hnojení provádějte při každém třetím zalití. Snažte se fíkus udržovat ve stejných podmínkách, protože kvůli náhlým změnám může uhynout.

Každému chcete pomoci

Lidé, kterým nevadí se starat o někoho jiného, by si měli do svého domova pořídit rostlinu s názvem gardénie. Někomu by se mohlo zdát, že její pěstování je náročné, ale jestliže jste pečliví, můžete si doma pěstovat tuto krásnou rostlinu. Vždy by měla být umístěná na světle, což je například na okenním parapetu. Nesmí však být v průvanu nebo na přímém poledním slunci. Ideální je pro ni pokojová teplota a v zimě o trochu nižší (ne pod 15 °C). Její substrát udržujte stále vlhký. Snadno tak poznáte, zda ji je potřeba zalít.

bila gardenie
Zdroj fotografie: Depositphotos

Milujete extravagantnost

Jestliže vám nevadí extravagantnost, tak se vám jistě bude líbit rostlina s názvem monstera. Je to velká pokojová rostlina, která nemusí být vždy k sehnání. Dorůstá do výšky až 5 metrů, takže byste si pro ni měli zajistit do budoucna dostatek prostoru. Nevadí ji pokojová teplota a v zimě i okolo 17 °C. Má ráda vzdušnou vlhkost, a pokud jí čas od času setřete vlhkou houbičkou prach z listů, budete pro ni skvělým pěstitelem. Zalévání této rostlině postačí jednou týdně, ale nepřehánějte to. Jednou za dva týdny ji přihnojte a v zimě jednou za dva měsíce.

monstera
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jste spolehliví a připraveni na vše

Lidé, na něž je spolehnutí a jsou připraveni na mnoho situací, se mohou podívat na tchynin jazyk. Jedná se o rostliny, které produkují kyslík i v noci, takže se skvěle hodí do každé místnosti, v níž spíte. Jelikož preferují nižší teploty (15 až 25 °C a v zimě 14 °C), perfektně se hodí právě do ložnice, kde bývá chladněji. Nemusíte je umisťovat přímo na světlo, protože zvládnou i polostín. Tchynin jazyk stačí zalévat jen občas a v zimě se nesmí voda dostat do středu růstové růžice, protože ta by jinak mohla uhnít. Listy navíc pravidelně otírejte od prachu.

tchynin jazyk
Zdroj fotografie: Depositphotos

Potřebujete se trochu uklidnit

Ti, kteří toho mají na starost opravdu hodně a neustále něco dělají, by se měli podívat na rostlinu, které se říká lopatkovec nebo také toulcovka. Jedná se o rostlinu, která umí skvěle pročistit vzduch, takže si nemusíte kupovat elektrickou čističku vzduchu. Nejenže díky ní ušetříte peníze, ale navíc u člověka navazuje pocit klidu. Není příliš náročná na pěstování, takže se hodí do každé domácnosti.

lopatkovec
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nejlepší místo pro něj bude tam, kde je nepřímé sluneční světlo. Jeho zálivka by měla být opravdu pravidelná a substrát nesmí být nikdy vysušený. Pozor si však dávejte na to, abyste jej naopak nepřelili. Pokud u něj zůstane voda v květináči, raději ji vylijte, aby lopatkovec neuhynul. Občas jej pokropte rozprašovačem a můžete mu čas od času otřít listy od prachu vlhkou houbičkou.

Jaké rostliny máte doma? Máte nějaké tipy na jejich pěstování?

Zdroj: Thespruce