Tento dřevěný lodní hotel si zamiluje každý dobrodruh | adbz.cz

Bez peněz, ale i bez hypotéky, vykouzlil svépomocí pohádkový domov na horách. Příbytek z vyřazené lodě si zamiluje každý dobrodruh

Každý má svoji představu o ideálním kempování v přírodě. Nejinak tomu bylo u majitelů „lodního hotelu“, kteří nabízejí ubytování ve vysokých horách.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Alex Morton
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Alex Morton
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Alex Morton
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Alex Morton
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Alex Morton
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Alex Morton
i Zdroj fotografie: Se souhlasem Alex Morton
Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
                   

Majitelé však toto ubytování v dřevěné loďce na vrcholu hory neuvádějí pouze jako jen tak nějaký druh hotelu. Podle nich jde o kempování pod dřevěnou střechou a pořádný zážitek v přírodě. Hosté zde sdílejí přístřešek lodi s ostatními a není nikdo, kdo by měl lepší postel nebo koupelnu, všichni jsou na tom stejně. Loď je sice stará, zaprášená a občas zde potkáte pavouka, ale to právě tvoří ten nejlepší zážitek a exkluzivitu pobytu.
Okolí lodního hotelu je nádherné, lidé to zkrátka milují

Přístřešek majitelé postavili v roce 2012 z recyklovaných materiálů a byl to jejich první velký projekt. Z kůlny má člověk výhled na nádherný Cader Idris. Zážitek prý ale nezkazí ani to nejšílenější počasí. Jednoduše akorát zavřete dveře, zapálíte svíčky, rozpálíte hořák a po chvilce se budete cítit pohodlně. Lodní hotel totiž prosperuje díky své lokalitě také velkým klidem. Lidé ho zkrátka milují. K pobytu dostanete v ceně také ložní prádlo, ale nečekejte ručníky ani snídani. Mimo to sem nesmí ani domácí mazlíčci. 


iZdroj fotografie: Se souhlasem Alex Morton

Lodní hotel stojí v akrovém poli plném květin, které je umístěné na vrcholu hory v krásné biosféře Dyfi Valley. Uvnitř tzv. kůlny, která k lodi patří, se pak také nachází otevřený kuchyňský a obytný prostor. Tento objekt je velmi uznávaný za svoji jedinečnou kvalitu, a dokonce vyhrál první místo v „Bouda Cuprinolu roku 2013“. Podle majitelů je tak chatka z lodi jejich absolutní hrdostí a velmi rádi ji sdílí s hosty. Pořádají se zde pro turisty časté komediální festivaly a exkluzivní koncerty s mnoha známými jmény.

Dostatečně vybavený interiér a voda přímo ze zdroje

Loděnice má lednici a základní kuchyňské vybavení, jako je plynová varná deska se dvěma kruhy a gril na smažení. K dispozici je také polní kuchyně s tekoucí vodou ve stylu jídelny z 50. let, kterou najdete ve zvířecím přívěsu. Ve venkovní části hotelu se pak nachází kompost, venkovní sprcha a venkovní splachovací toaleta, která je vždy připravená k použití. Můžete však využít také koupelnu vestavěnou uvnitř domu. Místo je to velmi mírumilovné, ale občas se objeví mírný vítr nebo ve všední dny vojenská letadla ve výcviku.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Alex Morton

Majitelé zajišťují kromě ručníků a jídla veškeré ložní prádlo, čaj, kávu a cukr. Hosté však mají vzít na vědomí, že mají vlastní soukromý vodovod z přírodního pramene. Jejich voda je perfektně filtrovaná. Podotýkají však, že jde o omezený zdroj, takže nechtějí, aby se vodou zbytečně plýtvalo. Kromě dvoudenního pobytu jsou v lodním hotelu vítáni také ti, kteří například potřebují pouze na chvíli připojení k internetu, záchod nebo schovat se před deštivým počasím. 

Zdroj: Teenyabode

Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1108 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Léčba bolestivého sedacího nervu za pouhých 10 minut. Bez nutnosti léků a lékařské návštěvy
DámskýDeník.cz
Zdánlivě nevinné vyvolávání duchů stálo jednu z dívek život. Na něco důležitého totiž zapomněly
Události247.cz
Zdražování nabralo na síle. Ministryně financí Schillerová odmítá svůj podíl viny a dále rozdává úsměvy
VědaŽivě.cz
Zabití Josefa Odložila má dvě verze. Proč došlo k omilostnění syna zabijáka? Věra Čáslavská důvod neunesla